Kdy a kam

  • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

    Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

    Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

  • Čochtan vypravuje

    Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Baráž nebude jednoduchá, ale budeme bojovat, slibuje Jakub Babka

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Výborný bruslař, který nevypustí jediný souboj – to je útočník budějovického Motoru Jakub Babka. Jihočeský odchovanec strávil několik let i na Slavii, proto byl rád, že svůj bývalý tým pomohl vyřadit. Jedním gólem se podílel na výhře 4:1. Stejným poměrem Motor ovládl celou semifinálovou sérii WSM Ligy. „Poslední krok bývá těžký, dnešní utkání také nebylo úplně jednoduché. Nehrálo se nám moc dobře, vstup do utkání nebyl takový jako v předchozích zápasech, ale naštěstí jsme zápas zvládli. Třetí třetinu už jsme si pohlídali. Dnešní utkání bylo hodně o nás – o tom, jak my do zápasu vstoupíme, jak se nám pak bude dařit, a jaký budeme mít pohyb. Věděli jsme, že pokud předvedeme to, na co máme, tak disponujeme větší kvalitou než Slavia,“ uvědomuje si Jakub Babka.


Na úvod gratuluji k vítězství v letošní WSM Lize, jak se vám to vůbec poslouchá?
Děkujeme moc, samozřejmě, že se to poslouchá krásně. To, co se tu teď po skončení utkání dělo, slyšel každý, zažíváme nepopsatelné věci. Je to krásný, ale těžko k tomu dodávat ještě něco dalšího.

Sám jste vstřelil rozhodující branku dnešního duelu, což je pro vás – bývalého hráče Slavie – určitě pikantní?
Jasně, nějaký rok jsem tam strávil jak v mládeži, tak potom i v dospělém áčku, takže jsem rád, že jsme je dokázali společně porazit.

Teď už se můžeme začít bavit také o baráži. Došla na ni slova i během play off?
Ani ne, chtěli jsme tam postoupit, ale to je jediné. Teď budeme mít asi týden bez zápasu, kdy bude dost času, abychom se na soupeře připravovali. Teprve před chvilkou jsme vyřadili Slavii, takže nebyl prostor na nic jiného. Zaměřovali jsme se jen na samotnou Slavii.

Už dlouho dopředu ale bylo známo, že z extraligy do baráže půjdou Karlovy Vary a Pardubice.
Jasně, extraligu průběžně sledujeme po celý rok, takže trochu víme, co nás čeká. Vary se na baráž připravují skoro každý rok už od ledna. Letos ale myslím, že na tom nejsou vůbec špatně. Sice dost prohrávaly, ale mají dobrý tým a v poslední době dělaly i dobré výsledky. Viděl jsem, jak porazily třeba Spartu. Je to mladý tým, který se opírá o zkušeného Vencu Skuhravého. Pardubice se letos trápily, tak uvidíme. Víme, že baráž nebude jednoduchá, to je jasné, s tím počítáme. Bude to těžší než dosavadní zápasy, ale budeme bojovat. Musíme do baráže hlavně dobře vstoupit a žádný zápas nesmíme vypustit.

O cílech už se teď asi ani nemusíme bavit?
To vůbec ne. My máme ten cíl jasně daný od začátku sezony. Všechny postupné kroky už jsme zvládli, teď už cíl můžeme jen splnit a završit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace