Kdy a kam

  • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

    Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

    Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

  • Čochtan vypravuje

    Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Bechyňská škola ožila v noci

BECHYNĚ - Je dlouholetou tradicí, že v den pololetního vysvědčení bechyňská škola Františka Křižíka otvírá své brány žákům a jejich rodičům ve večerních hodinách. Místní učitelé, vychovatelé i školník tu pro své svěřence pravidelně připravují noční hru.

 

Po páté hodině odpolední se začaly trousit první skupinky nedočkavých školáků směrem ke škole. Jejich kroky směřovaly nejdříve do školní sportovní haly, jediného osvětleného místa a zároveň místa startu. Sedmadvacet odvážných, většinou čtyřčlenných týmů se tu připravovalo na ochutnávku „noční školy.“ Za svitu plápolajících svíček vyrazily děti po tmavých chodbách, postupně navštívily prostory, které tak dobře znají - jen za denního světla. Jak je ta škola jiná, tajemná a strašidelná v noci, si pomyslí nejeden školáček.

Každé družstvo muselo splnit hned několik úkolů. První zastávkou byla malá tělocvična. Na žáky tam čekala překážková dráha. A jak jinak než za svitu svíček. Lezení po žebřinách, šplhání po lanech, přechod kladiny, houpající se lavičky či žebřík. V chodbě následoval přechod po popruhu zavěšeném nad zemí. Pro mnohé to byl pořádný adrenalin. Následovala učebna fyziky a chemie, kde si otestovali sluch a hmat. Poznávali zvířata podle jejich typického zvuku a hledali a určovali předměty schované v písku. Co vše si dokáží zapamatovat? To si vyzkoušeli na následujícím stanovišti při Kimově hře, samozřejmě za ztížených nočních podmínek.

Na třetím podlaží školy bylo nachystáno rozsvěcování svíček. Ve školním klubu zcela potmě, díky svým chodidlům hledali a nacházeli plastová víčka rozprostřená po koberci. Další kroky je zavedly do školní družiny. Rozpoznání jednoduchých slov po hmatu bylo jejich posledním zastavením. Cílovou rovinkou byla jídelna. Po odevzdání soutěžní karty a zapsání konečného času se spolu rodiči spokojeně rozešli ke svým domovům.

Jan Kabíček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace