• Jak na počítač – školení pro začátečníky

pondělí 23.4 8:30 - Písek, Městská knihovna

Základy používání PC – soubory, složky, word, excel, internet, e-mail apod. Věnovat se Vám bude i individuálně lektor Mgr. Petr Bruncvík. Určeno pro začátečníky všech věkových kategorií.

• Pohádková klubovna

pondělí 23.4 15:00 až 16:00 - Písek, Městská knihovna

Čtení, vyprávění a dramatizace pohádek i jiných příběhů pro děti mladšího školního věku.

Bernartice pomalu neměly s kým hrát, přesto vyhrály

BERNARTICE – Lídr béčkové skupiny I. A třídy z Bernartic v neděli na svém hřišti přivítal rezervu Jindřichova Hradce, jehož áčko hrálo souběžně v nedalekém Milevsku (3:3). Domácí tým trenéra Petra Vašíčka trápí zdravotní problémy, do zápasů momentálně musí nastupovat i hráči, kteří nemohou ideálně trénovat, což je na výkonech nejlepšího celku soutěže znát. Favorit také začal proti Hradci hodně ospale, hosté se nenechali zatlačit, místy drželi míč na svých kopačkách a ve 21. minutě se po sérii chyb v bernartické obraně dokonce ujali nečekaného vedení – 0:1. Sokol srovnal ve 33. minutě, kdy si Trantina šikovně došel pro faul na hranici šestnáctky a Staněk z přímého kopu ranou přes zeď srovnal na poločasových 1:1.

V těžké situaci ale Bernartičtí ukázali své morální síly a zápas, kterým se spíš protrápili, nakonec přece jen zvrátili na svou stranu. Rozhodující gól na konečných 2:1 vstřelil krátce po změně stran Trantina – 2:1. Bernartický Bivoj tak po 17. kole drží dvoubodový náskok na Lom, který využil zaváhání Čtyřech Dvorů a po jednotýdenní odmlce se vrátil na druhé místo tabulky.

TJ Sokol Bernartice – FK Jindřichův Hradec 1910 B 2:1 (1:1). Branky: 33. Staněk, 51. Trantina – 21. Madar. Rozhodčí: Tauber – Izugrafov, Písek. ŽK: 3–1 (Staněk, Ťupa, Mrkáček – Šmíd). Přihlíželo 80 diváků.