Kdy a kam

 • Cestujeme

  středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

  Gruzie - vyprávět bude Ing. Ivan Kubát.

 • Společný koncert

  středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

  Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí strážníci chytili počtvrté chronického pytláka

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jedenatřicetiletého pytláka rybařícího na břehu řeky přistihli českobudějovičtí strážníci během posledního měsíce již počtvrté. Tentokrát se přesunul dál po proudu řeky a vmísil se mezi rybáře, kteří však měli k chytání ryb řádné oprávnění.

 

V pátek 14. září krátce po šesté hodině večerní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici V oblouku. Ve chvíli, kdy strážníci zamířili k břehu řeky Vltavy, spatřili muže s nahozeným rybářským prutem v řece. Když se rozhodli zkontrolovat, zda má rybář řádné oprávnění k rybolovu, muž se začal vytáčet.

Strážníkům se svěřil, že příslušné dokumenty sice vlastní, ale že je zapomněl doma. To však tvrdil i v předchozích případech. Nejenže muž žádnou rybu neulovil, ale bude mít opět potíže se zákonem. I tento případ si přičte na své konto, kterým se bude zabývat správní orgán.

Neoprávněné chytání ryb může stát jedenatřicetiletého muže z Českých Budějovic pokutu do osmi tisíc korun. Zároveň si může vysloužit i zákaz činnosti na dobu jednoho roku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace