Kdy a kam

  • Ágnes Kutas

    neděle 23.9 19:00 - Strakonice, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert houslistky a zpěvačky.

  • Písně Třicetileté války

    neděle 23.9 18:00 - Synagoga Český Krumlov

    Vokálně instrumentální soubor dobových nástrojů CHAIRÉ PŘÍBRAM.

Zobrazit všechny události
 

Druhé olešnické Medobraní dosladily pohádky

OLEŠNÍK - V pořadí druhé Medobraní se uskutečnilo v sobotu 15. září v Olešníku na Českobudějovicku. Podobně jako loňský premiérový ročník se konalo v pohádkovém duchu. A zájem návštěvníků byl veliký, o čemž svědčila zaplněná obecní náves. Jihočeské pohádkové království v Olešníku zastupoval například jeho kancléř Marcel Göetz, ministr pro strašidla, novinář a spisovatel, Hynek Klimek. Nechyběl ani první pohádkový král, režisér Zdeněk Troška. Velká delegace hostů dorazila opět z Valašska, odkud pochází olešnický starosta Jaroslav Pavlica.


„Nápad uspořádat medobraní vznikl začátkem loňského roku při přípravách oslav 150. výročí založení včelařského spolku Dzierzon, který vznikl v Olešníku přes odpor tehdejších rakousko-uherských úřadů jako jeden z prvních ryze českých spolků svého druhu v regionu. První český včelařský spolek v Čechách byl založen v Třeboni roku 1847. Po 12 letech však zanikl. Spolek v tehdejším Volešníku, byl tedy sice v jižních Čechách založen jako druhý, ale na rozdíl od svého třeboňského předchůdce vydržel a fungoval," uvedl starosta Pavlica.

V Olešníku se tak v sobotu soutěžilo o nejchutnější med, medový výrobek, ale také tančilo a zpívalo, třeba s valašskou kapelou Zakopčan. Návštěvníci se mohli rovněž zapojit do turnaje v pétanque O pohár starosty. Nechyběl program pro děti. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace