Kdy a kam

  • Cestujeme

    středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

    Gruzie - vyprávět bude Ing. Ivan Kubát.

  • Společný koncert

    středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

    Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

Zobrazit všechny události
 

Vyhrála jihočeská studánka! Lidé hlasováním zařídili obnovu studánky u Nových Hradů

Studánka v Údolí u Nových Hradů.

Studánka v Údolí u Nových Hradů.

ÚDOLÍ - Je rozhodnuto. V sedmi krajích České republiky už vědí, která studánka se u nich dočká obnovy v rámci projektu Toma Živé studánky. Fanoušci jednotlivých míst mezi sebou soupeřili až do posledního dne internetového hlasování. Nejvíc hlasů ze všech osmnácti zúčastněných studánek nakonec od veřejnosti získala studánka v osadě Údolí u Nových Hradů na Českobudějovicku, celkem 971. Veřejnost hlasovala celkem o osmnácti studánkách.

 

Nejnapínavější hlasování se odehrálo v Jihočeském a Pardubickém kraji. Podrobné výsledky hlasování jsou k dispozici na webu www.zivestudanky.cz.

Studánky nechá na své náklady opravit výrobce balených vod Toma, s vlastníky všech studánek se na případné obnově dohodl už předem. Hlasování o nejpotřebnější studánky ve vybraných krajích letos uspořádal již podruhé.

Tímto projektem jsme chtěli přitáhnout pozornost veřejnosti ke studánkám a přírodě obecně. Na průběhu hlasování bylo vidět, že lidem skutečně záleží na tom, co se s přírodou a studánkami děje. Navíc se díky této aktivitě na mnoha místech stmelily místní komunity, a to nás také moc těší,“ poznamenal Michal Vávřil, marketingový manažer značky Toma.

Toma, která stáčí vodu z pramene v přírodní rezervaci Adršpašsko-teplických skal, se projektem hlásí k ochraně vody v přírodě a vyzývá i veřejnost, aby se nad tématem zamyslela

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace