Kdy a kam

  • The Beatles

    pondělí 22.10 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáší Ing. Věra Mikulíková.

  • Krysí dům

    pondělí 22.10 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

Zobrazit všechny události
 

Budějovický brankář Petr Kváča vypomůže extraligovému lídrovi

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jedenadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi Petr Kváča, kterého v roce 2017 ve čtvrtém kole draftoval tým NHL Colorado Avalanche, dostane další šanci v české nejvyšší soutěži. Po dvou zápasech, které budějovický brankář odchytal loni za pražskou Spartu, letos vypomůže aktuálně vedoucímu týmu extraligy z Litvínova. Do týmu, kde se o brankáře stará reprezentační trenér gólmanů Zdeněk Orct, odchází na měsíční střídavé starty. O jeho nasazování do zápasů ale bude podle svých potřeb stále rozhodovat budějovický ČEZ Motor, který šel do Chance ligy s vyrovnanou brankářskou dvojicí Petr Kváča – Jan Strmeň. „Jsem rád za tu možnost, že se všechno s Litvínovem podařilo domluvit a dostal jsem tu šanci. Beru to jako velkou zkušenost, že mi to může pomoci do další práce a jsem za to opravdu rád,“ uvedl Kváča pro webové stránky svého nového týmu.


Kváča je s Litvínovem už dnes na ledě obhájců titulu z posledních dvou sezon Komety Brno. Utkání začne na střídačce, odkud bude krýt záda slovenskému reprezentantovi Jaroslavu Janusovi. Stejný scénář by se měl opakovat i v neděli na ledě Liberce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace