Kdy a kam

  • Příhody Maxipsa Fíka

    neděle 22.4 16:00 - Protivín - Dům kultury

    Čihoherní představení Divadla Krapet.

  • Taneční odpoledne s písničkou (netradiční)

    neděle 22.4 15:00 - Strakonice, Dům kultury

    Hudebně zábavný pořad multiinstrumentalisty a zpěváka Jiřího Helekala.

Zobrazit všechny události
 

Českokrumlovský městský úřad je jedničkou v kraji. Druhý je Jindřichův Hradec a třetí Tábor

ČESKÝ KRUMLOV - Městský úřad Český Krumlov byl ve středu 17. května vyhodnocen jako nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Po loňské třetí příčce se letos umístil na prvním místě v soutěži Přívětivý úřad, jejímž cílem je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost úřadů vůči občanům.

 

Celkem 165 úřadů obcí s rozšířenou působností se zúčastnilo letošního, už druhého ročníku soutěže Přívětivý úřad. Soutěž je pořádána Ministerstvem vnitra ČR - odborem strategického rozvoje a koordinace veřejné správy. Zástupci tří nejlepších úřadů z každého kraje, stejně jako tři vítězové republikového kola soutěže převzali ocenění ve Vzdělávacím středisku Benešov Institutu pro veřejnou správu Praha.

Český Krumlov na prvním místě Jihočeského kraje
Městský úřad v Českém Krumlově se v rámci Jihočeského kraje umístil na první příčce. „Po krásném třetím místě v roce 2016 je letošní vítězství poctou a především závazkem, abychom vysokou kvalitu služeb nejenom udrželi, ale i dále zlepšovali," uvádí k ocenění tajemník městského úřadu Radim Rouče. Na druhém místě se v kraji umístil Jindřichův Hradec, na třetím místě Tábor.

Na Městském úřadu v Českém Krumlově za poslední rok přibylo množství novinek a služeb, které zpříjemňují občanům vyřizování dokladů a dokumentů. Na nejvytíženějších odděleních byly rozšířeny úřední hodiny, nově mohou obyvatelé a klienti platit na pokladně kartou a dalším benefitem je i navýšení online rezervací v systému elektronických objednávek.

Zástupci oceněných městských úřadů obdrželi diplomy a etiketu Přívětivého úřadu jako potvrzení, že daný úřad poskytuje kvalitní služby, otevřeně komunikuje a snaží se vycházet občanům a podnikatelům maximálně vstříc. Smyslem samolepek určených na vchodové dveře úřadu je, aby veřejnost již při vstupu do budovy úřadu poznala, jak je úřad hodnocen z hlediska přívětivosti.
V hlavní kategorii, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku, se na 1. místě umístil Žďár nad Sázavou, na 2. místě Liberec a na 3. místě Valašské Klobouky, jejichž znaky přívětivosti a otevřenosti vůči občanům byly komplexně na nejvyšší úrovni.
Součástí včerejšího slavnostního ceremoniálu byl i křest publikace Přívětivý úřad 2017, příklady dobré praxe obcí s rozšířenou působností.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace