Kdy a kam

  • Jak na počítač – školení pro začátečníky

    pondělí 23.4 8:30 - Písek, Městská knihovna

    Základy používání PC – soubory, složky, word, excel, internet, e-mail apod. Věnovat se Vám bude i individuálně lektor Mgr. Petr Bruncvík. Určeno pro začátečníky všech věkových kategorií.

  • Pohádková klubovna

    pondělí 23.4 15:00 až 16:00 - Písek, Městská knihovna

    Čtení, vyprávění a dramatizace pohádek i jiných příběhů pro děti mladšího školního věku.

Zobrazit všechny události
 

Čím absurdnější historka, tím spíš lidé naletí?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vynalézavost podvodníků nezná mezí. S neuvěřitelnou historkou se minulou středu na seniorku v Českých Budějovicích vytasil neznámý muž. Na ženu v odpoledních hodinách zazvonil a když otevřela, spustil na ni naléhavým tónem historku o tom, jak měl právě dopravní nehodu s policejním vozidlem a policisté mu po nehodě naměřili alkohol v dechu. Celá událost by ho mohla zlikvidovat, a tak potřebuje peníze, aby hlídku uplatil. Žena podvodné legendě bohužel uvěřila a pozvala pachatele dovnitř domu, kde spolu zjistili kolik má peněz a všechny mu předala. Muž seniorce navíc řekl, že je synem od sousedů, kteří se o této události nesmí nic dozvědět, a že jí vypůjčené peníze další den vrátí. A jak to bývá, zmizel podvodník i peníze.

Kriminalisté proto apelují zejména na seniory - pokud se na ně někdo s podobnou legendou obrátí, aby okamžitě volali policisty na lince 158.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace