Kdy a kam

 • Komentované prohlídky Vodárenské věže

  pátek 22.6 - České Budějovice, Vodárenská věž

  Technická památka mapuje prostřednictvím poutavých videoexpozic historii zásobování města vodou.

 • Kamarád nebo šelma

  pátek 22.6 - ZOO Hluboká nad Vltavou

  Program o bezproblémovém soužití lidí se psem, zaměřený hlavně na setkání s cizím psem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Živé Milevsko - Anketa

Chcete v Milevsku workoutové hřiště?

 
 
 
 
 
 

Co se s námi děje?

Pohled do včerejší svodky událostí jihočeských hasičů člověka mírně vykolejí. Co se to s lidstvem děje? My dříve narození jsme přežili dětství na pískovištích, která se dnes musí rušit, protože neodpovídají hygienickým normám. Nesmějí být přístupná psům nebo kočkám. Pátrám v paměti - byl svět mého dětství bez koček a bez psů nebo tenkrát hygienikům prostě jenom nevadili?

Když jsme si při divokých hrách na indiány nebo na vojáky odřeli koleno nebo nedejbože něco zlomili, doma nám na ránu nalili kysličník nebo jód, případně jsme putovali do sádrovny OÚNZ (rozuměj: Okresní ústav národního zdraví). Nikoho z rodičů by asi nenapadlo volat záchranku. To ale bylo v dobách, kdy na poznámku v žákovské knížce reagoval rodič pohlavkem dítěti, nikoliv inzultací učitelky. 

Ale zpátky ke včerejšku. Budějovičtí hasiči včera před šestou ráno vyjížděli v plné zbroji do ulice Oskara Nedbala, protože tam byl hlášen požár odpadkového koše. Když hasiči na místo přijeli, odpad v koši již nehořel. Nenapadá vás taky, proč oznamovatel požáru nevzal kyblík vody a neuhasil koš? 

V půl osmé večer se hasičům rovněž v krajském městě postaral o výjezd kdosi z Plzeňské ulice. Měl strach, že v domě uniká plyn. Hasiči nic nenaměřili. Zápach pocházel z úklidu Savem. Třeba by se to odhalilo bez poplachu, kdyby lidi v domě spolu víc mluvili...

Další kuriozita je z Krumlova. Ve 22.50 vyjeli hasiči i se záchrankou do bytu na tamním Vyšehradě, kde mělo dojít k roztroušení rtuti a zranění osob. Hasiči na místě žádnou rtuť ani žádnou jinou chemickou látku nenašli. Pamětníci, co se dělo u vás doma, když se náhodou rozbil teploměr? Volali jste hasiče a záchranku v jednom?

Lidstvo podle všeho nejen degeneruje, ale taky tloustne. (Stačí se ostatně podívat do zrcadla.) Když si tedy na závěr v hasičském hlášení přečtu, že v Dačicích vyjížděla profesionální jednotka, aby vyzdvihla v domově důchodců těžko se pohybujícího člověka na postel, je to smutné - ale jak se to vlastně dělalo dřív? Měly sestřičky větší svaly? Nebo byli pacienti hubenější? Nebo se prostě požádal o pomoc někdo bližní z okolí, což se asi už nenosí, protože na čísle 150 je pořád někdo připraven? 

Já chápu, že profesionálové jsou tu od toho. Není ale ten výčet situací trochu divný? Nebo jsme divní my? 

 

Diskuse k článku - 49 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to fakt strašný, další kuriozita na sebe nenechala dlouho čekat.K Pražskému hradu vyjíždí hasiči, aby spálili trenky. To je opravdu představitel státu,

  Vloženo 14.6.2018 18:49:13

  • nick 

   Reagovat

    

   aby ses nepo.debile

   Vloženo 14.6.2018 19:19:21

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak bych spalil trenky no.

    Vloženo 14.6.2018 19:19:57

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Prosím vás, přestaňte už být trapní až debilní ve svých protikomunistických výlevech. Kapitalismus je daleko horší, bordel ve všem, s čímž se setkáváme denně na každém kroku. Dobře se nemají schopní, ale všehoschopní. Kecy o závisti úspěšným ponechte stranou. Naučené prmitivní fráze. Je to jako by mi někdo na písečku ukradl bábovičku a budu o tom mlít jak tele pitomý 30 let. Jste trapní, ubozí a dementní.

  Vloženo 14.6.2018 05:37:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ty protikomunistické výlevy jsou naprosto stejně trapné, jako ty vaše protikapitalistické. Hlavně, že to vidíte po svém.

   Vloženo 14.6.2018 07:42:19

 • Vážení blahoslavení chudí duchem 

  Reagovat

   

  Myslím tím ty, kteří zde obviňují komunisty, černochy, židy, a já nevím, koho ještě. Patrně jste si vůbec nevšimli, že tenhle příspěvek je o nás všech. Tady nejde o politický názor (i když většině slaboduchých to tak připadá) o barvu kůže (kterou prostě nezměníte ale můžete remcat) nebo o náboženské vyznání (které klidně změníte ale zase aspoň neremcáte). Ten příspěvek je o nás všech. O tom, jací jsme, jak jsme se změnili. Anebo nezměnili, protože jsme byli naprosto blbí odjakživa. Jen jsme to možná lépe skrývali. Tak se zkuste zamyslet, i když u těch co tady žvaní o komunistech to asi nebude to správné slovo. Řeknu to jinak. Klííííííd. Jinak vám praskne cévka a budete tahat nohu. Ale jinak všem kteří se zkusí nad těmito větami zamyslet (zamyslet ne začít blít hovadiny) přeji dobrý večer a krásné léto.

  Vloženo 13.6.2018 23:34:21

 • Honza 

  Reagovat

   

  to samý je s vosíma hnízdama slyšeli jste někdy před lety, že by museli hasiči jezdit odstraňovat lidem vosy? S tím si každej poradil sám

  Vloženo 13.6.2018 21:28:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Z toho vidíš, jak lidi zblblí komoušema jsou čím dál blbější.

   Vloženo 13.6.2018 21:47:14

   • Martin 

    Reagovat

     

    Mě se to jeví že lidi zblbli sluníčkářema havlovskýho typu.

    Vloženo 13.6.2018 21:57:40

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Aspoň pište bez chyb, když už zmiňujete zblbnutí.

     Vloženo 14.6.2018 19:21:26

  • Ano, poradil si každý sám... 

   Reagovat

    

   ale tím, že se vosí hnízda vypalovala. To mi zas nepřijde až tak cool :-( Ale jinak souhlas, že se dnes těžce zneužívá záchranka, hasiči i policie.

   Vloženo 14.6.2018 10:26:24

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    a myslíte že hasiči vezmou vosy po odchytu do ZOO ? To samé i včely,protože si je žádný včelař nevezme z důvodu možného přenosu nemocí skončí pod biolitem.Nehledě na to, že tohle mají řešit specializované firmy.Hasiče to zbytečně zatěžuje,protože mohou být v té době potřeba jinde a specializovaným firmám to bere kšeft.Jediná vyjímka jsou školy,školky a pod.

    Vloženo 14.6.2018 18:50:42

 • Tonda 

  Reagovat

   

  No to moc objektivní pohled taky neni. Psa jsem měl za minulýho režimu normálně v paneláku a zdaleka jsem nebyl sám, záchranky existovaly a telefon jsme měli doma jako pevnou linku už od 60. let, protože jsem bydlel ve městě. Na venkově byl problém s kabelama. Fronty stála naše rodina před vánocema na banány, ale o frontách na maso jsem neslyšel to jste si asi spletl s Ruskem. Tam byly prázdné masny, tady maso normálně bylo.

  Vloženo 13.6.2018 20:12:59

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Vy se tady spolu trumfujete v hlouposti. Stálo to tehdy za h..., jen komoušům se to líbilo.

   Vloženo 13.6.2018 21:46:14

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Pitomče.

    Vloženo 14.6.2018 05:51:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Maso bylo, ale brát jste musel ne to co jste ctěl, ale co měli. Takové ledvinky, játra, kotlety, to bylo opravdu nedostatkové zboží, tzv. podpultové.

   Vloženo 14.6.2018 05:28:10

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Snad byste netoužil po takový braku jako ledvinky a játra, který na západě našem vzoru vyhazujou!

    Vloženo 14.6.2018 08:45:20

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Opravdu? To máte zřejmě opravdu zkreslené informace. Koukám, že bojujete všemi silami. Zkuste si zjistit, co vše se na západě z vnitřností připravuje, možná když sundáte rudé trenky., dohlédnete dál, než za plot sousedovi.

     Vloženo 14.6.2018 09:08:45

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jak to bylo v Československu se záchrannou službou zdokumentoval televizní seriál Sanitka, natočený podle skutečnosti. První záchranná služba byla s velkými problémy zřízena v Praze v druhé polovině 50. let, v okresních městech až mnohem později. Ale již tehdy byla záchranka zneužívána opilci, pošuky, nebo jen vyděšenými lidmi, kteří nezvládli krizovou situaci. To není výdobytek současnosti, což by potvrdili lidé, kteří v minulosti pracovali na dispečinku záchranky nebo hasičů. Totáč trval celých 41 let, pokud chce někdo porovnávat, musí vzít v úvahu celou dobu, ne jen 80. léta.
   A kdyby tady byl dostatek masa, těžko by se prezident Novotný zapsal do historie slavným výrokem: maso bude v brzku, na který lid reagoval dotazem, kde to Brzko je.

   Vloženo 14.6.2018 07:42:17

   • anička 

    Reagovat

     

    Z toho by se dalo říct, že se socialismus někam ubíral, od nelidských 50. let až po 80. léta kdy se všem žilo celkem dobře a důležitý je to VŠEM. Jak by se to ubíralo dál se těžko odhaduje, když to asi někomu v jiných zemích leželo tak v žaludku že tu museli naplánovat převrat. Kdo se na převratu podílel dostal pak zlaté trafiky. To jsme viděli všichni.

    Vloženo 14.6.2018 08:53:04

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Opravdu všem? Tak si zkuste promluvit s nějakou rodinou politicky stíhaných. Že vás huba nebolí.

     Vloženo 14.6.2018 13:37:59

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   na maso se stálo každý čtvrtek ráno od 5, pokud jste ho chtěl v neděli mít na talíři

   Vloženo 14.6.2018 12:47:14

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    proboha co to blábolíte?

    Vloženo 14.6.2018 14:43:09

    • Pavel 

     Reagovat

      

     Jo fronty se ve čtvrtek stály ale na knižní novinky. To dneska neuvidíte, protože se daleko míň čte.

     Vloženo 14.6.2018 14:56:16

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      To je ale logické vysvětlení.:):)

      Vloženo 14.6.2018 19:00:29

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace