Kdy a kam

  • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

    Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

    Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

  • Čochtan vypravuje

    Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Dům Štěpánka Netolického v Třeboni bodoval v prestižní soutěži jihočeských staveb

TŘEBOŇ - Třeboň získala v soutěži Presta jižní Čechy druhé místo za projekt rekonstrukce domu Štěpánka Netolického. Soutěžní přehlídku Presta - prestižní stavba jižních Čech pořádá Český svaz stavebních inženýrů ve spolupráci s dalšími organizacemi. Oceňuje stavby, které byly dokončené v posledních třech letech. Soutěž má pět základních kategorií, udělována je také Cena hejtmana. Přihlášené stavby hodnotí jedenáctičlenná porota. Rozhoduje podle technických údajů v přihlášce, porotci ale stavbu také osobně navštíví a zaměřují se i na provoz budovy.

 Do Presty jižní Čechy 2014-2016 se přihlásilo celkem 45 staveb. Třeboň do Presty vyslala projekt Zachování kulturního a historického dědictví v domě Štěpánka Netolického. V kategorii Občanské a průmyslové stavby - rekonstrukce - získal dům druhé místo, a to za citlivé provedení rekonstrukce objektu a kvalitní řemeslné a restaurátorské práce. „Na počátku rekonstrukce stál zásadní cíl, a to obnovit tento krásný historický dům v centru města a vrátit mu život. Musím říci, že architektu Jaromíru Kročákovi se to citlivým a pokorným přístupem podařilo. Osobně si nejvíc vážím toho, že rekonstrukcí domu se povedlo přivést lidi do centra města. Za necelý rok fungování měl dům Štěpánka Netolického více než 15 tisíc návštěvníků,“ zmínila starostka Třeboně Terezie Jenisová. 

 V soutěži Presta jižní Čechy 2014 - 2016 bodovala i další třeboňská stavba a rovněž místní projekční kancelář. Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví si odnesl projekt obytného domu Valy Třeboň architekta Petra Šímy a Cena vyhlašovatele České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě patří společnosti JK-Stavprojekt z Třeboně, a to za novostavbu centrálních laboratoří VŠTE v Českých Budějovicích. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace