Kdy a kam

  • Listování: F. Backman - Co by můj syn měl vědět o světě

    středa 17.1 18:30 - Milevsko - kino

    Scénické čtení. Účinkuje Lukáš Hejlík.

  • Korálek ke korálku - vernisáž výstavy

    středa 17.1 17:00 - Tábor, Galerie 140

    Korálkové šperky, květiny, stromečky z korálků, vánoční a velikonoční ozdoby a další dekorace. Křest knihy o korálkovém tvoření. Výstava fotoobrazů J. Rychteckého na téma korálky a Afrika. Korálková dílnička pro děti. Výstava potrvá do 17.2.

Zobrazit všechny události
 

Falešný prodejce elektřiny připravil seniory o úspory

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Senioři přišli o našetřené úspory. Pachatel jim nabízel levnější elektřinu. V pátek to oznámila osmdesátiletá žena táborským kriminalistům. Policisté žádají případné svědky o jakékoli informace.

Manželé žijí ve veselském sídlišti Pod Markem v panelovém domě. "V pondělí 10. července, kdy se krádež stala, byla žena doma s manželem, který ležel v obýváku. Mezi desátou a jedenáctou dopoledne zazvonil nějaký chlap, že jde kvůli elektřině, pravděpodobně nabízel, „jako levnějšího“ dodavatele, pod touto záminkou chtěl vidět účty za elektřinu. Podle oznamovatelky byl drzý jako opice, vetřel se jí až do ložnice, určitě viděl, odkud z prádelníku účty bere. Účty si prohlédl a odešel," popsal policejní mluvčí Jiří Matzner, co se manželům přihodilo. 

Žena později zlistila, že jí falešný prodavač odcizil z prádelníku třicet tisíc korun. Muž by měl mít střední postavu, kaštanové, kratší vlasy, oblečen byl do zeleného svetru či mikiny.

Kriminalisté následně ještě zjistili, že před tímto skutkem byt seniorů dvakrát navštívili nějací muži, jeden v doprovodu ženy a také chtěli kontrolovat či nabízeli elektřinu. Je tak velmi pravděpodobné, že si podvodníci seniorku vytipovali.

 Policisté tímto žádají případné svědky, kteří si mohli všimnout popsaného muže možná i v doprovodu dalších osob, aby předali informace na linku 158.

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace