Kdy a kam

  • Fantom divadla - Příběh ožívá

    pátek 17.11 - Divadlo J. K. Tyla, Třeboň

    Netradiční prohlídky.

  • Rozsviťme demokracii - průvod k výročí 17. listopadu

    pátek 17.11 17:11 - České Budějovice

    Průvod půjde od Jihočeského divadla na náměstí Přemysla Otakara II.

Zobrazit všechny události
 

Festival Strakonice nejen sobě inspiruje i jiná města

STRAKONICE – V neděli 13. září skončil ve Strakonicích čtyřdenní kulturní maraton nultého ročníku festivalu Strakonice nejen sobě. Bez nároku na honorář vystoupilo přes pět set účinkujících na jednadvaceti scénách. Navštívilo je čtyři a půl tisíce diváků. To není číslo návštěvnosti festivalu, ale součet diváků na jednotlivých scénách, z nichž někteří zhlédli během festivalu několik pořadů. Přes počáteční negativismus některých jednotlivců i organizací se podařilo většinu z nich přesvědčit o tom, že dobré věci se má pomoci.

 

Strakonice tak pomohly nejen sobě. Inspiraci zde načerpali také organizátoři kulturních akcí z jiných měst. Festival volně pokračuje díky výstavám, které se během něj zahájily. Například v sále U Kata, kavárně Kafíčko a v čajovně Pod Stolem. Fotografickou výstavu Ohlédnutí za festivalem připravuje Šmidingerova knihovna. Více o festivalu si přečtou čtenáři Týdeníku Strakonicko. Zde si můžete prohlédnout bohatou fotogalerii z atmosféry prvního pokusu o to, aby Strakoňáci pobavili sami sebe. 

Pavla Maradová

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace