Kdy a kam

  • Listování: F. Backman - Co by můj syn měl vědět o světě

    středa 17.1 18:30 - Milevsko - kino

    Scénické čtení. Účinkuje Lukáš Hejlík.

  • Korálek ke korálku - vernisáž výstavy

    středa 17.1 17:00 - Tábor, Galerie 140

    Korálkové šperky, květiny, stromečky z korálků, vánoční a velikonoční ozdoby a další dekorace. Křest knihy o korálkovém tvoření. Výstava fotoobrazů J. Rychteckého na téma korálky a Afrika. Korálková dílnička pro děti. Výstava potrvá do 17.2.

Zobrazit všechny události
 

Festival Strakonice nejen sobě inspiruje i jiná města

STRAKONICE – V neděli 13. září skončil ve Strakonicích čtyřdenní kulturní maraton nultého ročníku festivalu Strakonice nejen sobě. Bez nároku na honorář vystoupilo přes pět set účinkujících na jednadvaceti scénách. Navštívilo je čtyři a půl tisíce diváků. To není číslo návštěvnosti festivalu, ale součet diváků na jednotlivých scénách, z nichž někteří zhlédli během festivalu několik pořadů. Přes počáteční negativismus některých jednotlivců i organizací se podařilo většinu z nich přesvědčit o tom, že dobré věci se má pomoci.

 

Strakonice tak pomohly nejen sobě. Inspiraci zde načerpali také organizátoři kulturních akcí z jiných měst. Festival volně pokračuje díky výstavám, které se během něj zahájily. Například v sále U Kata, kavárně Kafíčko a v čajovně Pod Stolem. Fotografickou výstavu Ohlédnutí za festivalem připravuje Šmidingerova knihovna. Více o festivalu si přečtou čtenáři Týdeníku Strakonicko. Zde si můžete prohlédnout bohatou fotogalerii z atmosféry prvního pokusu o to, aby Strakoňáci pobavili sami sebe. 

Pavla Maradová

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace