Kdy a kam

  • Ferdinand Bučina: Vzpomínka na Javorník

    Čtvrtek 23.3 16:00 - Prácheňské muzeum v Písku

    O unikátním cyklu fotografií z období protektorátu a téměř zapomenutém fotografovi přednášejí Jan Freiberg, kurátor fotografie a Tomáš Rasl, fotograf, vnuk Ferdinanda Bučiny. Doplněno ukázkami.

  • Setkání přemyslovských měst

    Čtvrtek 23.3 9:30 až 16:30 - Kulturní dům v Písku

    Po zahájení akce starostkou města Písku Mgr. E. Vanžurovou poté následuje krátký kulturní program a vystoupení nám. MK ČR PhDr. A. Matouškové a ředitele správy NPÚ ČB Mgr. P. Pavelce. Od 12.00 jsou na programu vzájemné návštěvy zástupců infocenter všech zastoupených měst, od 13.30 komentovaná prohlídka města Písku a prohlídka kulturních zařízení v Písku.

Zobrazit všechny události
 

Historické portréty budou k vidění v Muzeu Fotoateliér Seidel

ČESKÝ KRUMLOV - V Krumlovském Muzeu Fotoateliér Seidel se ve středu 11. ledna od 19 hodin koná přednáška. Jejím tématem jsou portréty kdysi velmi progresivního fotoateliéru v Čechách. Na přednášce budou k vidění historické fotografie obyvatel Českého Krumlova i potréty lidí žijících daleko od ateliéru.

Díky zachovanému archivu  tak bude možné nahlédnout do tváří osob z Horní Plané nebo Dolní Vltavice. Dozvíte se také nové informace o spolupráci krumlovských tiskařů s fotoateliérem Seidel, která se v podobě mnoha desítek pohlednic zapsala do historie.

Na konci 19. století se svět bouřlivě rozvíjel, doba se velmi měnila. Ve fotografickém ateliéru v Linecké ulici tomu nebylo jinak. Vdova po původním majiteli a fotografovi Caroline Zimmerová už zřejmě neměla hlavní slovo, fotoateliér vedl a do budoucna směroval Josef Seidel. Některé dokumenty naznačují oficiální převzetí a koupi fotoateliéru právě v roce 1900. Potom už nebylo daleko k přípravě na vybudování nového, velmi moderního fotografického závodu pod vedením Josefa Seidela.

O osamostatnění J. Seidela svědčí i vydání první série pohlednic, které nesou nejstarší poštovní razítka odeslání podle nejnovějších nálezů v roce 1898.  

 Tématem provede Petr Hudičák, kurátor Musea Fotoateliér Seidel.

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace