Kdy a kam

  • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

    Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

    Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

  • Čochtan vypravuje

    Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Historické portréty budou k vidění v Muzeu Fotoateliér Seidel

ČESKÝ KRUMLOV - V Krumlovském Muzeu Fotoateliér Seidel se ve středu 11. ledna od 19 hodin koná přednáška. Jejím tématem jsou portréty kdysi velmi progresivního fotoateliéru v Čechách. Na přednášce budou k vidění historické fotografie obyvatel Českého Krumlova i potréty lidí žijících daleko od ateliéru.

Díky zachovanému archivu  tak bude možné nahlédnout do tváří osob z Horní Plané nebo Dolní Vltavice. Dozvíte se také nové informace o spolupráci krumlovských tiskařů s fotoateliérem Seidel, která se v podobě mnoha desítek pohlednic zapsala do historie.

Na konci 19. století se svět bouřlivě rozvíjel, doba se velmi měnila. Ve fotografickém ateliéru v Linecké ulici tomu nebylo jinak. Vdova po původním majiteli a fotografovi Caroline Zimmerová už zřejmě neměla hlavní slovo, fotoateliér vedl a do budoucna směroval Josef Seidel. Některé dokumenty naznačují oficiální převzetí a koupi fotoateliéru právě v roce 1900. Potom už nebylo daleko k přípravě na vybudování nového, velmi moderního fotografického závodu pod vedením Josefa Seidela.

O osamostatnění J. Seidela svědčí i vydání první série pohlednic, které nesou nejstarší poštovní razítka odeslání podle nejnovějších nálezů v roce 1898.  

 Tématem provede Petr Hudičák, kurátor Musea Fotoateliér Seidel.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace