pondělí 16.7 19:00 - Třeboň, Masarykovo náměstí

Výstava k připomenutí 100. výročí vzniku ČSR.

Hokejisté Motoru jdou do trháku, na třetí Kladno už mají desetibodový náskok!

Martin Heřman se dnes prosadil ve vlastním oslabení. , Autor: Pavel Pubal

Martin Heřman se dnes prosadil ve vlastním oslabení.     Autor: Pavel Pubal

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pátá výhra v řadě! Hokejisté Českých Budějovic v sobotu na domácím ledě završili třetí čtvrtinu základní části druhé nejvyšší soutěže vítězstvím nad Přerovem 3:1. Parádním způsobem tak zvládli náročný trojboj, když postupně vyzvali druhé Karlovy Vary, třetí Kladno a dnes i čtvrtý Přerov. Z devíti možných bodů jich vybojovali svěřenci Mariana Jelínka hned osm! K výhře nad Zubry je nasměroval už v první třetině povedenou tečí Bárta a náskok v prostředním dějství ještě navýšil Heřman, který v oslabení ujel přerovské obraně a zakončením mezi nohy překonal i brankáře Šimbocha – 2:0. Hosté sice ještě ve třetí periodě snížili na 1:2, ale Českobudějovičtí potvrdili své vítězství gólem do prázdné brány. Po přihrávce debutujícího navrátilce Josefa Mikysky se prosadil Čermák – 3:1.

Českobudějovičtí tak udrželi tříbodový náskok na Karlovy Vary a oba týmy jdou pomalu do trháku. Třetí Kladno totiž prohrálo potřetí za sebou, tentokrát v Prostějově 3:6, a na vedoucí Motor už ztrácí dvouciferný počet deseti bodů. Do závěrečné čtvrtiny základní části WSM Ligy vstoupí Jihočeši ve středu 17. ledna opět na domácím ledě. Tentokrát přivítají Litoměřice a úvodní buly bude vhozeno v 17.30 hodin.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Branky a nahrávky: 18. M. Bárta (Pýcha, Vlček), 34. Heřman (Jonák, Fillman), 60. Čermák (Mikyska, Pavlin) – 49. Milan Procházka (M. Novotný, Goiš). Rozhodčí: Čech, Skopal – Zídek, Komínek. Vyloučení: 3–5 + Novotný (Přerov) a Rob (ČB) – 10 minut OT. Bez využití. V oslabení: 1–0. Přihlíželo 6 373 diváků. Střely na branku: 22–22.

Sestava Českých Budějovic: Gába – Kutlák, Kučný, Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha – Mikyska, Vampola, Nedorost – Nejezchleb, Galamboš, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Vlček, M. Novák.