• Rozsviťme demokracii - průvod k výročí 17. listopadu

pátek 17.11 17:11 - České Budějovice

Průvod půjde od Jihočeského divadla na náměstí Přemysla Otakara II.

Hráči Radomyšle se hokejem bavili a Rytíře rozstříleli

PÍSEK - Týmu Radomyšle, který využívá písecký azyl se v letošní sezoně daří. V utkání 9. kola krajské hokejové ligy přivítal z druhého místa mužstvo Hluboké, které se pohybuje na opačném pólu tabulky. Na hlubockém otevřeném stadionu se ještě nezačalo mrazit, tamní Rytíři využívají azyl českobudějovického Motoru a na jejich výkonech a výsledcích je absence domácího prostředí hodně patrná. V první třetině hosté domácímu výběru ještě vzdorovali, ale i tak odešli na první přestávku s dvougólovým mankem. Ve druhé dvacetiminutovce přidali domácí další dva góly a hosté ztratili naději na bodový zisk. To pochopili o druhé přestávce a třetí třetina se hrála už jenom z povinnosti. Hráči Radomyšle dalšími třemi góly vytáhli své vedení až na 8:1 a nic na jejich vítězství nezměnila ani kaňka v podobě hrubé chyby hrajícího trenéra Radka Hovory, po které padl několik vteřin před koncem zápasu druhý gól Hluboké.

TJ Sokol Radomyšl – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 8:2 (3:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 10. Slavík (Březina), 11. Vejda (Slavík), 18. Jungbauer (Březina), 26. Březina (Koutenský), 39. Březina (Slavík, Pěnička), 46. R. Volf ml. (Rod), 53. Koutenský (Rod), 55. Kica (Hovora) – 19. Maurenz (Miler, M. Černý), 60. Štěpán

Rozhodčí: J. Stach – Diviš, Mašek. Vyloučení: 7:5, navíc Žlůva (Hluboká) 5 minut + do konce. Využití: 3:0. Diváků: 148

Radomyšl: Kafka – Rod, Pěnička, Kozák, Koutenský, Vejda, R. Volf ml. – Jos. Slavík, Jungbauer, P. Březina, Kica, Hovora, O. Gába, Jiřinec, Šimoník, V. Marek. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek

Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Dušek, Žlůva (13. Hejda), Roman Rákosník ml. – Maurenz, Miler, M. Černý, Holub, Moudrý, Heřmánek, Matěj Dvořák, Štěpán, Hejda (13. D. Novotný). Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra

Ve středečních Píseckých postřezích se v naší rubrice Okem fandy ohlédne za duelem starosta Radomyšle Luboš Peterka.