Kdy a kam

 • Jak na počítač – školení pro začátečníky

  pondělí 23.4 8:30 - Písek, Městská knihovna

  Základy používání PC – soubory, složky, word, excel, internet, e-mail apod. Věnovat se Vám bude i individuálně lektor Mgr. Petr Bruncvík. Určeno pro začátečníky všech věkových kategorií.

 • Pohádková klubovna

  pondělí 23.4 15:00 až 16:00 - Písek, Městská knihovna

  Čtení, vyprávění a dramatizace pohádek i jiných příběhů pro děti mladšího školního věku.

Zobrazit všechny události
 

Jaká byla role příslušníků SNB při invazi v roce 1968?

Téma přednášky si našlo své posluchače. , Autor: Miroslav Pejčoch

Téma přednášky si našlo své posluchače.     Autor: Miroslav Pejčoch

TÁBOR - Ve čtvrtek 22. března pořádalo Husitské muzeum v Táboře ve Státním okresním archivu přednášku o příslušnících Sboru národní bezpečnosti a jejich činnosti v období invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Přednášku zahájil ředitel muzea Jakub Smrčka a představil přenášejícího historika Daniela Povolného. Třicet návštěvníků si se zájmem vyslechlo, s jakými problémy se potýkali tehdejší příslušníci SNB přímo v Táboře.

 

V krizové situaci řešili kriminální činy Čechů, ale i problematické vztahy se sovětskými vojáky. Někteří poté nepřežili normalizační prověrky a byli nuceni ze sboru odejít. Na vlastní kůži pak pocítili i důsledky a mstu v normalizačním období. Víc z této přednášky přinese Týdeník Táborsko příští středu. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace