Kdy a kam

  • Ferdinand Bučina: Vzpomínka na Javorník

    Čtvrtek 23.3 16:00 - Prácheňské muzeum v Písku

    O unikátním cyklu fotografií z období protektorátu a téměř zapomenutém fotografovi přednášejí Jan Freiberg, kurátor fotografie a Tomáš Rasl, fotograf, vnuk Ferdinanda Bučiny. Doplněno ukázkami.

  • Setkání přemyslovských měst

    Čtvrtek 23.3 9:30 až 16:30 - Kulturní dům v Písku

    Po zahájení akce starostkou města Písku Mgr. E. Vanžurovou poté následuje krátký kulturní program a vystoupení nám. MK ČR PhDr. A. Matouškové a ředitele správy NPÚ ČB Mgr. P. Pavelce. Od 12.00 jsou na programu vzájemné návštěvy zástupců infocenter všech zastoupených měst, od 13.30 komentovaná prohlídka města Písku a prohlídka kulturních zařízení v Písku.

Zobrazit všechny události
 

Jaké planetky mají jméno po českobudějovických osobnostech? Prozradí výstava v hvězdárně

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Výstava na plotě hvězdárny v Českých Budějovicích představí návštěvníkům osobnosti místní historie, podle kterých jsou pojmenované planetky objevené na Kleti. Kromě venkovní výstavy je uvnitř hvězdárny k vidění i expozice Dvanáct znamení v průběhu času, která nabízí výběr z vyobrazení souhvězdí, znamení zvěrokruhu od doby Karla IV. do současnosti. Obě výstavy budou k vidění až do konce června.

V českobudějovické hvězdárně mohou návštěvníci denně pozorovat oblohu. Každý všední den, pokud je jasné počasí, je možné dalekohledem sledovat Slunce a sluneční skvrny, vždy v úterý ve 20 hodin se návštěvníci hvězdárny mohou sejít u dalekohledu v kopuli na večerním pozorování. V planetáriu pak můžete lednovou oblohu sledovat každé úterý od 19 hodin, pro rodiny s dětmi jsou vyhrazeny čtvrtky od 16.30 hodin. Navíc pro milovníky dobrých filmů nabízí hvězdárna Filmový klub Canopus, který na velkém plátně promítne filmy, které jinde k vidění nejsou. Ve středu 11. ledna to bude Třetí muž, temný detektivní příběh z poválečné Vídně spravované čtyřmi vítěznými mocnostmi. Včetně honičky v kanalizačních stokách. Nejlepší britský film dvacátého století se začne promítat v 18 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace