Kdy a kam

  • Cestou příběhu - vypravěčské představení

    sobota 25.2 18:00 - České Budějovice, Jihočeské divadlo - Studiová scéna Na Půdě

    Chorvatská vypravěčka T. Gašparović zve do světa příběhů a seznámí nás se základními principy storytellingu. Ten nás zavede ke kořenům, je znovuzrozením starého způsobu, jakým byly příběhy předávány v minulosti, nese v sobě sílu srdečnosti, intimity, představivosti a podporuje vědomí sounáležitosti a společenství.

  • Masopustní veselice

    sobota 25.2 14:00 - Restaurant Eggenberg, Český Krumlov

    Tradiční lidová veselice se zabijačkovými hody. Program: od 14.00 - Masopustní průvod v čele s Doudlebskou koledou (koleda projde od městského divadla celým městem až do pivovaru Eggenberg, kde bude od 16.00 hod. pokračovat program v pivovarské restauraci) Od 17.00 - vystoupí českokrumlovská kapela Nakřáplý šišky.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Hlasování - Miss čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám nejvíce líbí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Měly by se zakázat cirkusy?

V Táboře hostuje v těchto dnech cirkus Metropol, který předvádí i drezuru několika druhů divokých zvířat. Během víkendu přelepili ochránci zvířat poutače na program cirkusových vystoupení oznámením, že představení se ruší z důvodu týrání zvířat. Jak se na cirkusy díváte vy? Chodíte do cirkusu? Vadí vám drezura zvířat? Myslíte si, že zvířata v cirkusech strádají, nebo naopak, že je o ně dobře postaráno? Vadil by vám zákaz vystupování cvičených divokých zvířat v cirkusech? Jak se díváte na samotný čin přelepení reklamních cirkusových poutačů? Můžete odpovědět v anketě nebo nám připsat svůj názor do rubriky Diskuse.

 
 
 
 
 
 
 

Bazén v Jindřichově Hradci zkrátil ve všední dny otevírací dobu. O hodinu

JINDŘICHŮV HRADEC – O hodinu méně mají v novém roce k dispozici plavci, kteří si chtějí zaplavat v jindřichohradeckém bazénu. Loni ve všední dny mohli přijít už v šest hodin ráno, teď až v půl sedmé. A o půl hodiny je zkrácená také odpolední otevírací doba. Bazén se uzavře už ve 21 hodin. Město o podobném kroku uvažovalo už v loňském roce, letos se ke změně odhodlalo.

 Podle místostarosty Bohumila Komínka je důvodem především to, že brzy ráno a pozdě večer chodilo plavat minimum lidí. Zaměstnanci komplexu ale v práci být museli a to bylo ekonomicky nevýhodné. „Tři až pět lidí, to není velký počet návštěvníků na to, aby byl bazén otevřený, včetně veškerého personálu, který provoz zajišťuje“ doplnil ředitel společnosti Služby města Jindřichův Hradec Ivo Ježek.

 Provozní doba se nezmění během víkendů a prázdnin. Otevřeno zůstane od 10 do 20 hodin. O svátcích pak od 13 hodin. Nový režim se také netýká provozu saun a plavání pro rodiče s dětmi do jednoho roku věku. Pro ty stále platí hodina v dětském bazénu vždy v sobotu od 9 do 10 hodin. Sauny budou otevřené do března, ve všední dny mimo čtvrtka vždy od 14.30 do 21.30 hodin, o víkendech a ve čtvrtek jen do 20 hodin.

 Návštěvnost v roce 2016 byla v jindřichohradeckém bazénu srovnatelná s rokem 2015. Za rok komplexem prošlo 276 tisíc návštěvníků. To je průměrně 700 lidí denně. A už teď se mohou děti těšit na dárek za pololetní vysvědčení. Jedničkáři půjdou do bazénu zdarma, pro všechny děti, které přinesou vysvědčení, budou připravené soutěže.

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace