Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Čtvrteční nehoda u Vodňan má bohužel tragický konec

STRAKONICKO - Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne ve čtvrtek 14. prosince se na hlavním silničním tahu I/20 na obchvatu města Vodňany stala závažná dopravní nehoda. Došlo k čelnímu střetu nákladního automobilu tovární značky DAF a osobního vozu VW Polo. Přitom byl těžce zraněn sedmadvacetiletý řidič osobního vozu. Dnes bohužel přišla ta nejsmutnější zpráva, řidič v nemocnici zemřel.

 

"Podle prvotních poznatků měl zřejmě řidič osobního vozu z dosud neupřesněných příčin přejet do protisměru, kde se střetl s nákladním automobilem," uvedl krátce po nehodě tiskový mluvčí policie Miroslav Doubek. Zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče nákladního vozu proběhla s negativním výsledkem. U řidiče osobního automobilu byl vyžádán odběr krve z nemocnice. 

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby, který těžce zraněného sedmadvacetiletého řidiče osobního vozu přepravil na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Řidič nákladního vozu zraněn nebyl. Policisté místo nehody uzavřeli a dopravu odkláněli po objízdných trasách, a to ve směru od Českých Budějovic přes obec Čičenice, ve směru od Písku a Strakonic přes město Vodňany.

Dnes, v sobotu 16. prosince, dorazila od policie smutná zpráva. "I přes veškerou snahu lékařů sedmadvacetiletý řidič osobního vozu svým zraněním podlehl," konstatoval policejní mluvčí Miroslav Doubek. "Jihočeské silnice si tak, spolu s mrtvý řidičem z nehody, která se stala dnes brzy ráno u Milevska, vyžádaly letos 54. a 55. lidský život," uzavřel Miroslav Doubek. 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ach jo. To je opravdu hrozná zpráva. Upřímnou soustrast blízkým

  Vloženo 16.12.2017 13:47:29

 • petr 

  Reagovat

   

  Tak to je hodně smutné. Bohužel, někteří si tady ještě včera dost necitlivě stěžovali na to, že se kvůli objížďce místa nehody zdrželi. Teprve, když přijdeme o někoho blízkého, si uvědomíme, jak je ten věčný shon zbytečný.

  Vloženo 16.12.2017 13:27:35

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Absolutní pravda bohužel

   Vloženo 16.12.2017 20:55:05

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace