Kdy a kam

  • Hudební sklepy - Něžná noc

    pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

    Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

  • Svatohavelské posvícení

    pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

    Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Hasiči soutěží v oblékání výstroje na čas. Natočte se na záznam a dejte na Facebook

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

Michal Petráček ze Sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech pořádá už třetí ročník soutěže v oblékání hasičské výstroje na čas. To může být samozřejmě výzva i pro Jihočechy! Soutěže se může zúčastnit hasič starší 18 let, nositel dýchací techniky, který své oblékání natočí na videozáznam (fotoaparát, mobilní telefon, kameru) a svůj individuální záznam umístí na Facebooku: Soutěž – Oblékání hasiče na čas, a to nejpozději do 28. prosince.

 

Účastník si připraví následující výstroj a výzbroj: třívrstvý zásahový oděv hasiče (nikoliv odlehčená verze), zásahová přilba, kukla, zásahové rukavice, zásahová obuv, dýchací přístroj včetně masky Kalhoty mohou být nasazeny na botách, obuv na konci nemusí být na zip, pouze zašněrovaná. Oděv nesmí být zapnut nebo jinak pospojován. Start bude na záznamu znázorněn tlesknutím dlaní, závodník se postupně obléká svým naučeným způsobem do kompletní zásahové výstroje a výzbroje, aktivuje si a nasadí dýchací přístroj. Kompletní oblečení ukončí opět tlesknutím do dlaní.

Každý se obléká sám bez cizí pomoci, pomocník může pouze nahrávat videozáznam.

Hodnocení soutěže : Rozhodujícím kritériem je čas oblékání a vítězem soutěže se stává hasič s nejnižším dosaženým časem (měří se na desetiny sekundy). Čas bude zkontrolován pořadatelem dle videozáznamu. Nesplnění pravidel bude znamenat neplatný pokus. Pořadatel může udělit i 5 vteřinovou penalizaci za dílčí nesplnění úkolu.

Každý účastník může vložit pouze jeden videozáznam a nesmí ho dodatečně mazat a vkládat jiný. Ostatní ustanovení : Soutěž není žádným způsobem pojištěna, každý soutěží bez nároku na jakoukoliv náhradu při zranění nebo poškození výstroje. Pořadatel sestaví pořadí závodníků a toto zveřejní do týdne po uzávěrce soutěže.

Vítěz soutěže obdrží putovní pohár hasiče a láhev dobrého moku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace