Kdy a kam

 • Tajemství fontány - divadlo pro děti

  neděle 19.2 15:00 - České Budějovice, Divadlo U Kapličky

  Pohádka o síle lásky.

 • Historie rybníkářství

  neděle 19.2 19:00 - Třeboň - Lázně Aurora

  Přednáší Ing. Miroslav Hule.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Hlasování - Miss čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám nejvíce líbí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kam na lyže? Monitorujeme situaci ve skiareálech - Sluníčko, hromady sněhu, zamrzlé Lipno. Idyla

AKTUALIZOVÁNO - 15.2.2017 12:50

JIŽNÍ ČECHY – Momentálně je v České republice chladněji než ve zbytku Evropy. Podle meteorologů by se měl ráz počasí změnit v pátek. Na konec týdne předpovídají v nížinách déšť a na horách sněžení. Ale žádné velké přívaly. Předpovědi hovoří o nějakých pěti až šesti centimetrech. Zatím to vypadá, že si návštěvníci hor opravdu užijí. Sněhové zásoby jsou skvělé a pokud ještě připadne čerstvý sníh, bude to naprostá paráda. Hlavně pro ty, kdo zrovna mají jarní prázdniny a mohou tak prohánět sjezdovky, běžky a snowboardy. Anebo třeba brusle na zamrzlém Lipně. Takže...

Skiareál Lipno – v provozu

Sjezdovky skiareálu pokrývá v současnosti až 120 centimetrů sněhu. V provozu jsou samozřejmě všechny sjezdovky, které se každý den upravují a také všechny lanovky a pojízdné koberce jedou na plný plyn. Lyžuje se na více než jedenácti kilometrech sjezdových tratí každý den od 8.30 do 16.00 hodin a také večer od 18.00 do 21.00 hodin. Běžkaři mají možnost v okolí lipenského jezera využít 43 kilometrů běžeckých stop upravovaných jak pro klasiku, tak bruslení. Ideální nástupní místo je nad fotbalovým hřištěm v Lipně nad Vltavou. Tady také vyznavači běžek mohou využít bezplatné parkoviště až pro 100 aut.

Ledová magistrála také v současnosti zažívá nával. Led má přes dvacet centimetrů tloušťku, opět je propojeno Lipno s Frymburkem. Okruh měří dohromady nějakých 15 kilometrů. Navíc je upraven zhruba dvoukilometrový okruh v Horní Plané a v Černé v Pošumaví. Tyto okruhy už ale propojeny nejsou. Pro ty, kdo by přijeli bez bruslařského vybevní, je k dispozici půjčovna bruslí Intersport v budově Kapitanátu v Lipně nad Vltavou. Takže žádný problém. Bruslí všech velikostí, ať už pro dospělé nebo děti, je dostatek. A projet se po zamrzlé hladině je opravdu pohádka.

Ve středu 15. února si v lipenském skiareálu v době denního provozu, můžete užít grilovačku přímo na sněhu. Profesionální kuchař bude připravovat dobrůtky a návštěvníci si při jejich ochutnávání mohou v rámci předváděčky navíc prohlédnout několik modelů špičkových kanadských grilů pro celoroční provoz. V sobotu 18. února je ve Fox parku od 14 hodin pro nejmenší návštěvníky přichystáno zábavné odpoledne s lišákem Foxem a v neděli 19., na stejném místě proběhne tradiční vítání hostů. Soutěže a zábava pro děti i dospěláky začínají v sedm hodin večer. Více na www.lipnoservis.cz

Skiareál Hochficht - v provozu

Na sjezdovkách Hochfichtu leží až 160 cm sněhu. V provozu jsou všechny sjezdovky, tedy jedenadvacet kilometrů sjezdových tratí, otevřeny jsou také všechny atrakce s klopenými zatáčkami, tunelem a obřími vlnami a funpark pro freestyle. Naplno jedou také všechny lanovky a vleky, kterými tento skiareál disponuje, takže ve všední dny je lyžování absolutně bez front a nějakého čekání. Areál je v provozu každý den v době 8.30 – 16.00 hodin a večer ve středu a v pátek od 17.00 do 20.30 hodin. Jako v ráji se tady musí cítit běžkaři. 143 km stop jak pro klasiku tak pro skating na Schönebenu je běžkařská pohádka. Nástupní místa Schöneben, Grünwald, Hochficht napravo u dolní stanice hlavní lanovky. Vstup je placený (4 Eura/den), v ceně je parkování a vyhřátá šatna na převlékání. Slevy v rámci pobytových balíčků, skupinového tarifu a také sleva v turistickém průvodci Grenzgenial platí bez omezení i po dobu jarních prázdnin.

Skiareál Sternstein - v provozu

Výborné podmínky hlásí také Sternstein. Sněhová pokrývka mezi 50 a 100 centimetry, v provozu jsou všechny lanovky a vleky a samozřejmě také všechny sjezdovky a dětský park Elefuntasia, s česky hovořícími instruktory. Čekací doby jsou minimální, ve všední dny nemusíte čekat vůbec. Ze sjezdovky rovnou na lanovku. Lyžuje se každý den v době od 08.30 do 16.15 hodin. Sleva 1+1, kterou tento skiareál nabízí, stále platí od pondělí do čtvrtka. Jedna osoba platí a druhá, která přijela s ní lyžuje zadarmo. Stačí, když na pokladně předložíte kapesního turistického průvodce Grenzgenial a máte slevu 27 euro v kapse. Navíc průvodce Grenzgenial, jehož cena je 200 Kč, obsahuje řadu dalších slev. Takže vložené peníze se bohatě vrátí. Běžně jej zakoupíte v informačních centrech na Lipensku. Poslední možnost k zakoupení při cestě na Sternstein je benzinka Armex Oil u hraničního přechodu Studánky.

Pro běžkaře je upraveno třiadvacet kilometrů tratí. 

Skiareál Monínec - v provozu

Naprosto skvělé podmínky hlásí i Monínec. Na sjezdovkách kolem 110 - 150 cm sněhu, v provozu všechna přepravní zařízení. Skiareál je v provozu každý den od 9.00 do 16.00 hodin a každý večer od 18.00 do 21.00 hodin. Čekací doba na lanovce kolem dvou minut. Takže paráda.

Na nejbližší dny nejsou naplánovány žádné akce. Příznivce nočního lyžování ale upozorňujeme na blížící se termín Sporten Dark SNOW. Tedy pátek 24. února. Noční sjezd pro veřejnost, pravda trošičku lehčí než Kitzbühl si získal spoustu příznivců. Takže pokud si jej také chcete zkusit neváhejte. Elektronickou přihlášku a propozice naleznete na www.moninec.cz.

Vyznavači bílé stopy najdou aktuální stav tratí v okolí Monínce na www.certovo-bremeno.cz.

HRAJEME O SKIPASY

Stejně jako každý rok hrajeme o skipasy do jednotlivých skiareálů. Jezděte celý den zdarma se skipasem od nás. Soutěž je v plném proudu. Jak hlasovat, soutěžní otázku a další pokyny se dozvíte v sekci SOUTĚŽE anebo ZDE.

Diskuse k článku - 6 příspěvků

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Tomáš mareš 

  Reagovat

   

  A co Horní Kouty u Mladé Vožice
  Ude jsou lyžařské podminky naprosto ideální

  Vloženo 13.1.2017 10:09:25

 • Tomáš mareš 

  Reagovat

   

  A co Horní Kouty u Mladé Vožice
  Ude jsou lyžařské podminky naprosto ideální

  Vloženo 13.1.2017 10:07:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Blbosti

  Vloženo 28.12.2016 17:47:33

 • lyžař 

  Reagovat

   

  A co Kubova Huť,Vltavice a Kvilda tam nemají lyžařské vleky!!!

  Vloženo 27.12.2016 09:53:45

 • jan 

  Reagovat

   

  Zítra má být 10 st. nad nulou, sníh taje, podmínky pro lyžaře jsou bohužel v ČR poslední roky špatné.

  Vloženo 25.12.2016 08:51:38

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace