Kdy a kam

  • Po stopách Rožmberků

    pondělí 23.7 19:00 - Třeboň, Masarykovo náměstí

    Kostýmovaná prohlídka městem, začátek u kašny na Masarykově náměstí.

  • Loutkové pohádky Boďi Jaroměř

    pondělí 23.7 - Protivín, Dům kultury

    Kašpárek na skalním hradu – od 10.00 hod., O Zubejdě Solimánské – od 15.00 hod.

Zobrazit všechny události
 

Ruský chlapec tvrdil, že jede z Vídně na výlet

TŘEBOŇ - Kuriózní případ řešili ve čtvrtek třeboňští policisté. Průvodčí ve vlaku na trase České Velenice - Veselí nad Lužnicí informovala policii, že ve vlaku jede zcela sám nezletilý chlapec bez peněz a jízdenky, a že nehovoří česky. Vlak dorazil v osm večer do Třeboně, kde chlapce ve vlaku vyhledali policisté. Hovořili s chlapcem německy a rusky a hoch sdělil, že bydlí ve Vídni s matkou a jede do Prahy za svým známým. Policisté chlapce odvezli s sebou na služebnu a požádali rakouské kolegy o pomoc s ověřením totožnosti dítěte. Rakouští policisté záhy zjistili, že se jedná o dvanáctiletého chlapce ruské státní příslušnosti, narozeného a žijícího ve Vídni, který je umístěn do dětského domova. Odtud chlapec již padesátkrát utekl.

O chlapce se tedy do rána postarali v jindřichohradecké nemocnici a v pátek si pro něj přijeli rakouští policisté se zástupcem dětského domova. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace