Kdy a kam

  • Zlatka Bartošková - šansonový večer

    Čtvrtek 24.5 19:00 - Tábor, Střelnice

  • Výstava absolventů výtvarného oboru ZUŠ - vernisáž výstavy

    Čtvrtek 24.5 17:00 - Bechyně, Městské muzeum

    Výstava žáků Ivany Blažkové potrvá do 31.7.

Zobrazit všechny události
 

Kohouti premiéru proti Pelhřimovu zvládli. Koho zvolili fanoušci Srdcařem zápasu?

Kohouty držel v prvním utkání nové sezony proti Pelhřimovu výborným výkonem Tomáš Klestil. Hlavně v úvodu třetí periody se měl co ohánět. Tábor nakonec zvítězil 6:3. , Autor: Josef Janda

Kohouty držel v prvním utkání nové sezony proti Pelhřimovu výborným výkonem Tomáš Klestil. Hlavně v úvodu třetí periody se měl co ohánět. Tábor nakonec zvítězil 6:3.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Dlouho očekávaný start nové druholigové sezony zažili příznivci táborského hokeje ve středu večer. K Jordánu přijel Pelhřimov a dlouho dělal kohoutům starosti. Hosté se ujali hned z první přesilovky vedení a drželi se až do půlky zápasu. Poté domácí odskočili na dva góly a zdálo se, že mají vyhráno. Vstup do třetí periody ovšem domácím vůbec nevyšel a gólman Klestil se měl co ohánět. Přesto soupeř nakonec kontaktní branku vstřelil a přichystal napínavý závěr.

 

V něm už mohli být svěřenci trenéra Tomáše Matušíka opět klidnější, když druhým Heřmanovým gólem opět odskočili. Vítězství 6:3 potvrdil kapitán Jakub Matušík střelou do prázdné pelhřimovské branky. Kaňkou na utkání zůstává vyhozené rameno obránce Kamila Černého, který musel odstoupit ze zápasu už po první třetině.

Na zimním stadionu neodstartovala ve středu večer jen nová sezona, ale také nová divácká anketa. Fanoušci mohli až do začátku třetí třetiny odevzdat na kartičce svůj hlas pro Srdcaře zápasu. Krabice s odevzdanými hlasy na kartičkách umístěná u fanshopu nakonec rozhodla, že cenu Týdeníku Táborsko, mediálního partnera HC Tábor, získá autor jedné branky a dvou přihrávek Tomáš Andres.

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:3 (2:2, 2:0, 2:1), branky a nahrávky: 7. Matušík (Urbanec, K. Černý), 16. Prokeš (Andres), 29. Andres (Prokeš), 32. Heřman (Matušík), 53. Heřman (Andres, Prokeš), 59. Matušík – 2. Martin Hadrava (Adam, Kamenski), 20. Plachý (Kopic, Vysloužil), 46. Kamenski (Martin Hadrava, Marek Hadrava), rozhodčí St. Mertl – Vavruška, J. Mertl, vyloučení 7:6, využití 2:1, v oslabení 1:0, 1368 diváků.

HC Tábor: Klestil (D. Novák) – Kachyňa, Tesař, K. Černý, Raiterman, Dvořák, T. Černý, Duben – Heřman, Prokeš, Andres – Seidl, Matušík, Urbanec – Blažek, Pechánek, Březina.

HC Pelhřimov: Hamalčík (Šoustal) – Adam, Kohút, Hájek, Svoboda, Port, Kubát, Kalenda – Martin Hadrava, F. Kasalý, Marek Hadrava, Plachý, Kopic, Vysloužil, Kamenski, Votápek, Šulák.

„Samozřejmě jsme rádi, že jsme zvítězili. Potěšilo nás také šest vstřelených branek. Hrozná ovšem byla naše obranná hra. Asi jen zázrakem jsme dostali pouze tři branky, jelikož některé chyby byly fatální a nepochopitelné. Výborně chytal také gólman Klestil. Pelhřimov ukázal svou kvalitu a hrál hezký hokej,“ zhodnotil duel trenér Tábora Tomáš Matušík.

Z hráčů hodnotil tříbodový Radek Prokeš. „Do týmu jsem přišel z Motoru, tudíž se ode mě produktivita očekává. Ze tří bodů mám radost a v lajně s Radimem Heřmanem a Tomášem Andresem se mi daří. Pelhřimov dal sice první gól, ale to nás přece nemůže položit. Jsme rádi, že jsme první utkání zvládli,“ uvedl s radostí.

Více o hokeji přineseme jako vždy v tištěném Týdeníku Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace