Kdy a kam

  • Ágnes Kutas

    neděle 23.9 19:00 - Strakonice, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert houslistky a zpěvačky.

  • Písně Třicetileté války

    neděle 23.9 18:00 - Synagoga Český Krumlov

    Vokálně instrumentální soubor dobových nástrojů CHAIRÉ PŘÍBRAM.

Zobrazit všechny události
 

Krampus show letos opět dorazí do Kaplice

KAPLICE - Alpské démonické bytosti, z nichž jde hrůza a strach, se v sobotu již počtvrté v řadě projdou Kaplicí. Na jednu z nejvyhledávanějších jihočeských akcí dorazí 400 účinkujících z 29 souborů. Zítra ujdou v Kaplici zhruba kilometr cesty a celé dvě hodiny budou oblažovat přítomné diváky svojí hrůzostrašnou přítomností. Show začíná od 18 hodin.

 

„Přestože je Krampus vzrušující zábavou, město otevřelo v předvánočním čase také třeba výstavu betlémů, jako protiváhu Krampusu. Nestraníme se žádným tradicím, jsme součástí rozmanitého kulturního dění. Krampus představuje umění řezbářství, kožedělnou zručnost i představivost tvůrců," říká starosta Kaplice Pavel Talíř.

Zítřejší program zahájí od 14 hodin hudební vystoupení na dvou pódiích v centru Kaplice. Po celém městě si návštěvníci mohou zakoupit občerstvení a nápoje, celý den bude otevřené kino nebo výstava lidových betlémů v Galerii Krampus na náměstí.

V době konání akce je k dispozici 6000 vyhrazených parkovacích míst, pořadatelé opět očekávají rekordní účast.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace