Kdy a kam

  • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

    Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

    Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

  • Čochtan vypravuje

    Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Letos přibyde osm kilometrů dálnice D3. Začne i stavba obchvatu Českých Budějovic

Práce na stavbě dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem neustaly ani v zimě. , Autor: Lucie Váchová

Práce na stavbě dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem neustaly ani v zimě.     Autor: Lucie Váchová

JIŽNÍ ČECHY – V letošním roce by mělo být otevřeno dalších osm kilometrů dálnice D3. Přes pět kilometrů bude zprovozněno u Veselí nad Lužnicí, tři kilometry pak u Českých Budějovic. Podle Pavla Eyberta, předsedy Sdružení pro výstavbu D3 a R4, se mezi Českými Budějovicemi a Veselím nad Lužnicí staví celkem na čtyřech úsecích.

 „Možná bude letos dokončen úsek Borek - Úsilné. Měla by se také zahájit stavba obchvatu Českých Budějovic v trase dálnice, Úsilné - Hodějovice a Hodějovice - Třebonín. Bude záležet na tom, zda se podaří dovykoupit, případně vyvlastnit zbývající pozemky a projít výběrovým řízením bez odvolání,“ zmínil Pavel Eybert. Naposledy se v červnu 2013 otevíral úsek z Tábora do Soběslavi a ze Soběslavi do Veselí nad Lužnicí, celkem přibližně 25 kilometrů. Pokud se podaří nové úseky letos zprovoznit, bude už dálnice dlouhá téměř padesát kilometrů a řidiči po ní od Mezna dojedou až do Bošilce. Úsek z Borku na Úsilné by měl ulevit dopravě na Borku a na Pražské třídě v Českých Budějovicích, řidiče dovede k výpadovce na Třeboň. „V listopadu 2016 byl také po rekonstrukci zprovozněn úsek Stoklasná Lhota - Tábor, s výjimkou čtyř set metrů u Motocentra. Tam stále není dořešena situace s jeho vlastníky. Jak to dopadne, nikdo neví,“ dodal Pavel Eybert. I nadále platí, že část dálnice D3, která v úseku mezi Měšicemi a Čekanicemi tvoří obchvat Tábora, je osvobozena od dálničního poplatku.

 Co se týká obchvatu Českých Budějovic, o stavbu v prvním kole výběrového řízení projevilo zájem patnáct sdružení firem z České republiky i zahraničních. Následovat bude druhé kolo, pokud vše půjde bez problémů, hlavní práce mohou začít v listopadu. Už teď se budou na trase kácet stromy a pak přijde na řadu archeologický průzkum. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace