• Koncert skupiny HrajeTo na Stezce korunami stromů

Úterý 14.8 19:00 - Lipno Nad Vltavou

Koncert, harmonikářské duo z Českého Krumlova, které doprovází ti nejlepší bubeníci.

Mladí a staří rodáci ze Slabčic se rozešli smírně

SLABČICE – Sobotní setkání rodáků a přátel obcí Slabčice, Nemějice, Písecká Smoleč a Březí u příležitosti 120 let od založení hasičských sborů odstartovalo už dopoledne exhibičním zápasem na fotbalovém hřišti ve Slabčicích. V přátelské atmosféře se utkali staří proti mladým, přičemž věkovou hranicí bylo 30 let. Zápas skončil spravedlivou remízou 3:3, ale nejdůležitější bylo, že se nikdo nezranil, a že všichni přežili náročné utkání v horkém počasí bez újmy na zdraví. Skóre zápasu otevřel za mladé Roman Kotšmíd. Aktivní hráč bernartického B týmu se prosadil z protiútoku po dlouhém výkopu brankáře a vstřelil jediný gól první půle – 1:0.

Po přestávce, kterou v horkém počasí každý uvítal, přidali mladí druhou branku a se slabčickými veterány to vypadalo bledě. Na střídačce se neustále hecovali, ale v koncovce mířili dlouho nepřesně. Nejnadějnější pokus skončil na břevně. „Musíme trefovat zařízení. Teď dáme každých pět minut gól a vyhrajeme 3:2," burcovali se staří na střídačce, když rozhodčí oznámil čtvrt hodiny do konce. Úkol začali plnit hned záhy, kdy byl ve vápně faulován Miroslav Šoch a proměněnou penaltou sám snížil na 1:2. Čtyři minuty před koncem pak zkušenější fotbalisté dokonce vyrovnali na 2:2. Mladí se v závěru ještě jednou na chvilku ujali vedení (3:2), ale protože každý správný „sranda mač" skončí nerozhodně, vyrovnali i pardálové ze Slabčic v nastaveném čase na konečných 3:3.

Soutěžní fotbal se hrál ve Slabčicích naposledy v sezoně 2015–16, kdy skončil místní A tým na poslední příčce okresní III. třídy. Hřiště se momentálně udržuje zejména díky hasičům, kteří u něho mají káď, takže tam pravidelně trénují. Fotbalisté se schází zhruba dvakrát, třikrát do roka. „Hrajeme vždycky v květnu na pouť, pak tady na rodácích a občas se sejdeme ještě jednou jen tak, abychom si zahráli pro žízeň, a aby fotbal ve Slabčicích žil alespoň touto formou dál," říká Miroslav Šoch. „Je strašná škoda, že už se tu soutěž nehraje," mrzí jej. Také proto je každé fotbalové utkání pro místní rodáky vždy velkým zážitkem a očekávaným svátkem.

Další sportovní událostí ve Slabčicích bude tradiční Fichtl cup, který uspořádá místní JAWA Fichtl team Slabčice v sobotu 15. září na louce za fotbalovým hřištěm.