Kdy a kam

  • DESKOHRÁTKY

    Čtvrtek 16.8 13:00 až 18:00 - Český Krumlov, Městská knihovna

    Logické, karetní, matematické a dobrodružné hry.

  • Toulky barokními Budějovicemi - netradiční prohlídka

    Čtvrtek 16.8 20:00 - České Budějovice, sraz před radnicí

    Procházka za doprovodu sochaře Josefa Dietricha Budějovicemi v období baroka. Vstupenky pouze na předběžné rezervace.

Zobrazit všechny události
 

Na milevské radnici byl oceněn Učeň roku

MILEVSKO - v pátek 17. června se v obřadní síni radnice konalo slavnostní předávání výučních listů absolventům Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Milevsku. Celkem výuční list získalo jedenáct absolventů oborů opravář zemědělských strojů a strojní mechanik - obráběč kovů. Zároveň byly vyhlášeny výsledky soutěž Učeň roku, kterou iniciovala oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory.

 

Jak prozradil předseda oblastní hospodářské komory Petr Bašík, ve snaze podpořit zájem o řemeslo, rozhodla se komora ocenit učně s nejlepšími výsledky. Důraz byl kladen zejména na zdatnost v odborném výcviku. Semifinalistů bylo šest, do nejlepší trojice se nakonec dostali David Jandera, Jan Vinař a celkový vítěz Tomáš Žižka. Ten převzal skleněnou plaketu pro vítěze a všichni ocenění učňové dostali dárky i od starosty města Ivana Radosty. 

V Milevských novinách si mohou čtenáři ve středu přečíst, kam se chystá jít pracovat Jan Vinař z Nalžovic u Sedlčan a jaké plány má Učeň roku Tomáš Žižka ze Smetanovy Lhoty. Ředitelka školy Dagmar Švárová zas prozrazuje jednak počty učňů přijatých do budoucího prvního ročníku a také možnosti stipendií a benefitů. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace