Kdy a kam

  • Vzhůru na hrad Vlčtejn

    Úterý 16.10 - Písek, hl. nádraží ČD

    Výlet. Sraz na hl. nádraží ČD. Odjez v 6:09 hod.

  • Spisovatel Jan Bauer představuje novou knihu Nesamozřejmé Československo

    Úterý 16.10 18:00 - Vodňany, Muzeum a galerie

    Beseda.

Zobrazit všechny události
 

U Přeborova v rybníku hromadně uhynuly ryby

PŘEBOROV - Hromadný úhyn ryb v obecním rybníku zaměstnal v noci na dnešek hasiče z Přeborova a další obyvatele obce nedaleko Milevska. "V sobotu odpoledne šli Koutníkovi k rybníku se svým psem a všimli si, že v rybníku plavou uhynulé ryby," popisuje starostka Helena Pištěková. Další události nabraly spád. "Napřed jsme si mysleli, že ryby nemají kyslík kvůli horku, ale podivná pěna na hladině budila podezření, že může jít o znečištění rybníka neznámou chemikálií," dodala starostka.

Hasiči začali okamžitě vodu provzdušňovat několika proudy a až do půl druhé v noci převáželi živé ryby do hořejšího rybníku. Podařilo se jich přemístit kolem padesáti, ale ještě celou neděli postupně vytahovali z rybníku u petrovické silnice uhynulé kusy. Odpoledne jich napočítali na dvě stovky. 

Z vody byly odebrány vzorky, laboratorní výsledky budou k dispozici příští týden. "Bohužel v celém Jihočeském kraji není laboratoř, která by vzorky zpracovala o víkendu," podivila se starostka. Na místo přivolala i policii. U sjezdu k vodě se totiž nacházejí místa s černou trávou, která působí dojmem spálení od neznámé látky. 

Pokud by někdo ze silnice od Milevska na Petrovice viděl v nedávné době na břehu rybníka u Přeborova nějaké auto, z něhož by mohly do rybníka uniknout například zemědělské postřiky, obec i policie uvítají jakoukoliv informaci. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace