Kdy a kam

  • Výlov mlýnského rybníka a představení nové knihy J. Pixové Za osudy klapajících perliček

    sobota 23.9 - Hoslovice

    Od 10. do 16.00 hod. ukázky kuchyňské úpravy ryb, pečení chleba v původní peci (vč. ochutnávky). Řemeslný jarmark, tvořivé dílny pro děti, ukázky řemesel. Hudba: harmonikář a kapela Z Vršku. Během dne představení nové knihy J. Pixové Za osudy klapajících perliček (o osudech 16 mlýnů: např. v Hoslovicích, Česticích, pod Dobrší, ve Stachách atd.)

  • Sobotníci: Rozkvět Tábora v době Václava Soumara

    sobota 23.9 14:00 - Tábor - sraz na Žižkově náměstí

    Vlastivědná procházka pro zájemce o historii.

Zobrazit všechny události
 

Milevsko hostí dětské folklorní soubory z Jihočeského kraje

Bárováček z Českých Budějovic.

Bárováček z Českých Budějovic.

MILEVSKO - V milevském domě kultury se dnes odehrává hlavní den Festivalu 2017 - setkání dětských folklorních souborů, jehož hlavním pořadatelem je Jihočeské folklorní sdružení. Se svým programem přijely do Milevska soubory Kovářovánek z Kovářova, Bystřina ze Zlivi, Doudlebánek z Doudleb, Malý furiant z Českých Budějovic, Dubínek ze Sezimova Ústí, Bárováček z Českých Budějovic, Javoráček z Lomnice nad Lužnicí, Ráček ze Soběslavi a Borováček z Borovan.

 

Jihočeská přehlídka dětských folklorních souborů se letos koná už 21. rokem, dříve byl dějištěm Kovářov. Nyní se soubory prezentují se svými pásmy v Milevsku, odpoledne proběhne pracovní setkání vedoucích s porotou. Letos se hodnocení souborů účastní Lubomír Tyllner z Etnologického ústavu Akademie věd ČR. "Pořadatelé mají také dárky pro vedoucí souborů. Opravdu si ocenění zaslouží, protože věnují udržení folkloru čas, úsilí a často i svoje vlastní peníze," podotkla členka výboru Jihočeského folklorního sdružení Mirka Dürnfelderová. 

Celkem přivezlo svůj program devět souborů. V domě kultury jsou pro děti připraveny i dílničky tradičních řemesel. V Milevsku jsou hlavními organizátory manželé Milan a Pavla Škochovi, kteří folklorní vystoupení dětí v rámci festivalu přinášejí pro potěšení i do místních seniorských domů a klubů. 

Zachytili jsme dnes dopoledne vystoupení Bárováčku, Javoráčku, Ráčku a Borovánku. 

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace