pondělí 23.10 19:30 - Lázně Aurora, Třeboň

• La Traviata - opera

pondělí 23.10 19:00 - České Budějovice, Metropol

Motor vyšel podruhé v sezoně střelecky naprázdno

ÚSTÍ NAD LABEM – Pět výher a dost. Série budějovických hokejistů je u konce. Svěřenci trenéra Antonína Stavjani dnes prohráli utkání 10. kola WSM Ligy na ledě Ústí nad Labem 0:2. Úvodní gól vstřelil domácí Slovan na začátku druhé třetiny, kdy se prosadil krátce po skončení motoráckého trestu exbudějovický Melka – 1:0. Favorizované České Budějovice sice měly platonickou převahu, ale opět se, jak je v posledních zápasech pravidlem, trápily v zakončení. Trest přišel v 50. minutě, kdy budějovičtí hokejisté obléhali branku domácích, ale ti vyrazili do protiútoku a druhým gólem rozhodli – 2:0. Jihočeši se gólově neprosadili ani při více než dvouminutové hře bez brankáře. Motor tak vyšel podruhé v sezoně střelecky úplně naprázdno. Ke vstřelení branky Jihočechům nestačilo ani 37 pokusů.

HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor ČB 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 22. Melka (Smolka, Roubík), 50. D. Merta (Vrdlovec, M. Zdvořáček). Rozhodčí: Čech, Kopeček – Toman, Coubal. Vyloučení: 3–3. Využití: 1–0. Přihlíželo 1 963 diváků. Střely na branku: 23–37.

Sestava Českých Budějovic: Gába – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – Květoň, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek.

Další zápas sehraje tým kolem kapitána Zdeňka Kutláka v pondělí. Do Budějovic dorazí ještě loni extraligové Karlovy Vary. Oba týmy se utkají poprvé od barážových bojů z letošního jara.