Kdy a kam

  • Závěrečný koncert trubačů

    neděle 21.10 10:30 - Písek, prostory u Kamenného mostu

    Koncert je vyvrcholením 8. mezinárodního trubačského semináře a účastnit se budou např. trubači z Liptovského Hrádku, Prešova či Trutnova nebo z Hranic na Moravě.

  • Veřejné bruslení

    neděle 21.10 14:00 - Zimní stadion Vimperk

Zobrazit všechny události
 

Na Petra Pechka byli v Chýnově znovu krátcí

Vítěz Petr Pechek (č. 54) se už na startu postavil do první řady. , Autor: Josef Janda

Vítěz Petr Pechek (č. 54) se už na startu postavil do první řady.     Autor: Josef Janda

CHÝNOV - V sobotu 13. ledna se běžel již 18. ročník Běhu Milénia v Chýnově. Po loňské odmlce se Petr Pechek (Maratonstav Úpice) postavil v hlavním závodu na 5,9 km znovu na start a ukázal, kdo je v Chýnově pánem. Během závodu soupeřil Pechek jen se svým rekordem, který nakonec nepokořil, když mu chybělo 32 sekund. I tak je čas 18:53,1 úctyhodným výkonem.

 

V absolutním pořadí druhý Ondřej Kohout (Sparta Club Tábor) ztratil na rekordmana závodu dvě minuty. Loňský vítěz Vojtěch Vacek (E.ON Triathlon Team Tábor) bral celkový bronz za čas 20:59,2. Ještě více však upoutal svým gestem fair-play, když během závodu nasměroval na správnou cestu běžce, kteří se odklonili ze správné trasy.

První ženou v cíli byla Linda Rechtoriková (SPSVD Jistebnice) v čase 23:32,9, která v celkovém pořadí porazila veteránku Ludmilu Dokulilovou (Sokol Stachy) o více než minutu. Celkové třetí místo získala Veronika Kubičková (Štefko Running Team) za čas 24:41,7, která se stala zároveň nejrychlejší běžkyní v kategorii nejlepší Chýnovačka. Titul nejlepší Chýnovák obdržel Michal Štrouf (FK Meteor Tábor).

Na náměstí před základní školou odstartovali běžci v rozličných dětských, ženských i mužských kategoriích. Ti nejmenší se ke svému závodu vydali již v 11.30 a vládly děti z Jistebnice. Hlavní závod pro dospělé vyslal běžce na trať v 13.20 hromadným startem. Oproti loňsku se na trať postavilo téměř dvakrát více běžců. Hlavní závod okusilo 134 sportovních nadšenců. S připočtením dětských závodníků se pořadatelé statečně vypořádali s 287 startujícími.

Mezi účastníky závodu se objevil také Karel Boháč (Liga 2000 Tábor), který startoval na všech ročnících závodu. Z rukou chýnovského starosty Pavla Eyberta tak kromě vítězství ve své věkové kategorii přebral cenu i za tuto vytrvalost.

Nejstarším závodníkem byl Karel Schneider (E.ON Triathlon Team Tábor), který oslaví v únoru již 86. narozeniny.

V cílové rovince na sebe upoutal pozornost otužilec David Jordák z Nové Vsi u Chýnova, který absolvoval závod nahoře bez. Další atrakcí byli kočárkáři, kteří vyrazili do závodu se svými malými ratolestmi, tlačíce je před sebou.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme kompletní výsledky a přečtete si, jak prožíval závod jeho vítěz Petr Pechek (Maratonstav Úpice). Chybět nebudou ani ohlasy kočárkářů, které vedli Filip a Marie Ryjáčkovi (Apex – Bike). Důvod startu nahoře bez objasní statečný otužilec David Jordák (Nová Ves).

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace