Kdy a kam

 • Cestou příběhu - vypravěčské představení

  sobota 25.2 18:00 - České Budějovice, Jihočeské divadlo - Studiová scéna Na Půdě

  Chorvatská vypravěčka T. Gašparović zve do světa příběhů a seznámí nás se základními principy storytellingu. Ten nás zavede ke kořenům, je znovuzrozením starého způsobu, jakým byly příběhy předávány v minulosti, nese v sobě sílu srdečnosti, intimity, představivosti a podporuje vědomí sounáležitosti a společenství.

 • Masopustní veselice

  sobota 25.2 14:00 - Restaurant Eggenberg, Český Krumlov

  Tradiční lidová veselice se zabijačkovými hody. Program: od 14.00 - Masopustní průvod v čele s Doudlebskou koledou (koleda projde od městského divadla celým městem až do pivovaru Eggenberg, kde bude od 16.00 hod. pokračovat program v pivovarské restauraci) Od 17.00 - vystoupí českokrumlovská kapela Nakřáplý šišky.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Hlasování - Miss čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám nejvíce líbí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Měly by se zakázat cirkusy?

V Táboře hostuje v těchto dnech cirkus Metropol, který předvádí i drezuru několika druhů divokých zvířat. Během víkendu přelepili ochránci zvířat poutače na program cirkusových vystoupení oznámením, že představení se ruší z důvodu týrání zvířat. Jak se na cirkusy díváte vy? Chodíte do cirkusu? Vadí vám drezura zvířat? Myslíte si, že zvířata v cirkusech strádají, nebo naopak, že je o ně dobře postaráno? Vadil by vám zákaz vystupování cvičených divokých zvířat v cirkusech? Jak se díváte na samotný čin přelepení reklamních cirkusových poutačů? Můžete odpovědět v anketě nebo nám připsat svůj názor do rubriky Diskuse.

 
 
 
 
 
 
 

Naboural a ujel. Viděli jste nehodu ve Vimperku - policie žádá o pomoc

VIMPERK - Dopravní policisté ve Vimperku žádají veřejnost o spolupráci. Šetří dopravní nehodu, ke které došlo v pátek 6 ledna kolem deváté hodiny večer a její viník z místa nehody ujel.

Ze zavinění dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud nezjištěný řidič, dosud nezjištěného vozidla, který narazil ve Smetanově ulici ve Vimperku do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Podezřelý řidič z místa ujel a nehodu neoznámil. Hmotná škoda na vozidle Škoda Octavia je odhadem 20 000 korun.

Dopravní policisté žádají případné svědky  této události o informace. Veškeré informace k dopravní nehodě, prosím, oznamte na linku Policie České republiky 158 nebo přímo dopravním policistům na telefonní číslo 974 236 254

Diskuse k článku - 1 příspěvek

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • písečák 

  Reagovat

   

  ...na silnicích jezdí hodně blbců, pokaždé když jedu vidím hovada co neukazují směrovkama, co telefonují, co předjížději kde nemaji, co stojí kde nemaji atd. - policie by měla jezdit i v civilu a okamžitě postihovat ! Když to vidím já (určitě i jiní), jistě by to viděli i oni. Pokutovat, tím vychovávat blbce a zároveň na nich vydělávat na své náklady, Jednoduché ale asi nerealizovatelné, nebo snad by to šlo?

  Vloženo 11.1.2017 16:42:09

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace