středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

• Společný koncert

středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

O titul krajského přeborníka běželi U Otavy muži

PÍSEK - Písecký klub Atletika Písek pořádal na městském atletickém stadionu ve středu 11. července otevřený krajský přebor v běhu na 5 a 10 tisíc metrů na dráze. Startovali atleti registrovaní u Českého atletického svazu i neregistrovaní běžci, kteří se však nemohli ucházet o tituly krajských přeborníků. Na startovní čáru se postavilo sedm žen a dvacet šest mužů. Ani jedna z žen však nesplnila podmínku pro udělení krajského titulu. V kategorii mužů už titul bez problémů udělen byl. V závodě žen jasně zvítězila Tereza Chlupová, startující za tým Dvaběžci.cz v čase 19:47.02 min, druhá doběhla Olga Lebedová z Hůrky v čase 20:21.29 min. a třetí Eva Tupá z SKP České Budějovice v čase 22:25.41 min. V závodě mužů vybojoval prvenství časem 32:13.42 min. Roman Budil z klubu Atletika Písek a tím se stal přeborníkem Jihočeského kraje. Druhý doběhl v čase 32:39.89 min. jeho oddílový kolega Jiří Csirik. Třetí místo za čas 32:58.35 min. patří Janu Kreisingerovi ze Studené, který ale do krajského přeboru klasifikován také nebyl. Třetí místo v této soutěži tedy připadlo celkově čtvrtému Janu Macounovi ze Sokola České Budějovice, který zaběhl čas 33:18.46 min.

V papírových Píseckých postřezích najdete pořadí dalších běžců z Písecka.