Kdy a kam

  • DESKOHRÁTKY

    Čtvrtek 16.8 13:00 až 18:00 - Český Krumlov, Městská knihovna

    Logické, karetní, matematické a dobrodružné hry.

  • Toulky barokními Budějovicemi - netradiční prohlídka

    Čtvrtek 16.8 20:00 - České Budějovice, sraz před radnicí

    Procházka za doprovodu sochaře Josefa Dietricha Budějovicemi v období baroka. Vstupenky pouze na předběžné rezervace.

Zobrazit všechny události
 

Obyvatelé Jindřichova Hradce rozhodovali o využití pivovaru

JINDŘICHŮV HRADEC – V dubnu začaly zabezpečovací práce na zámeckém pivovaru, který vyhořel v září 2011, a loni ruinu koupilo město Jindřichův Hradec za 7,8 milionu korun. Společnost Wraget SB Praha získala zakázku za 3 622 830 korun a pracuje na vyklizení prostor a provizorním zastřešení. To vše by mělo být hotové ještě letos na podzim. Už v červnu ale město vyhlásilo anketu pro obyvatele města, kteří mohli říct, jaké využití pivovaru by uvítali. Anketa nyní skončila a celkem se sešlo 33 různých nápadů. Nejčastěji si lidé přáli obnovit městský pivovar a zřídit při něm také pivnici nebo restauraci.

Objevily se také návrhy na vybudování lázní nebo jiného ubytovacího zařízení, kterých je i podle vedení města v Jindřichově Hradci nedostatek, stavbu divadla, které ve městě chybí, několik nápadů zmínilo výstavbu muzea pivovarnictví, které by se k pivovaru určitě hodilo. Dále se objevily tipy na virtuální svět, dětské hrací centrum, muzeum motocyklů nebo městskou truhlárnu. Mezi kuriózní nápady patřilo například muzeum voskových figurín a pěstírna konopí pro lékářské účely.

 Během minulého týdne jindřichohradečtí radní jmenovali osmnáctičlennou komisi, která se bude přijatým návrhům dál věnovat, vybere ty nejvhodnější a postupně připraví podklady pro zpracování projektu na celkovou rekonstrukci pivovaru. V komisi jsou zastoupeni vedoucí odborů městského úřadu, zástupci z každé politické strany v zastupitelstvu a dva pracovníci z Národního památkového ústavu. Celý objekt je totiž součástí areálu státního hradu a zámku, který je nemovitou národní kulturní památkou. „A právě památková ochrana nás bude ve využití objektu limitovat. Musíme zachovat původní vnější vzhled a hmotu, obnovit zastřešení jednotlivých křídel v původním tvaru. Dále bude nutné zachovat dispoziční řešení dochovaných částí a v maximální míře obnovit poškozené konstrukce,“ připomněl místostarosta Bohumil Komínek s tím, že pivovar je v současné době přístupný pouze z jižní a východní strany, přístup do severního dvora blokuje soukromý vlastník. „Objekt je třípatrový, poslední patro je ale dost vysoké, v podstatě tam bude v případě potřeby možné postavit i čtvrté, podkrovní patro,“ dodal místostarosta. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace