Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Od neděle jezdí na tratích Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary GW Train Regio

JIŽNÍ ČECHY - Dopravce GW Train Regio začne na železnicích Provozního souboru Šumava zajišťovat přepravu osob od neděle 10. prosince. Konkrétně se jedná o tratě České Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec. k uvedenému datu skončí v těchto úsecích coby dosavadní dopravceČeské dráhy.


Podle Švece má GW Train Regio k dispozici modernizované vozy Regio Sprinter, které nabídnou lidem pohodlné a komfortní cestování. „Jedná se o nízkopodlažní bezbariérové vozy s kapacitou 65 míst, které usnadní přepravu osob s handicapem, dětských kočárků či jízdních kol, případně lyží. Cestující mají v klimatizovaných prostorách k dispozici například i polohovací sedadla s opěrkou hlavy či zdarma WI-FI připojení k internetu a zásuvky 230 V na drobnou elektroniku," naznačil krajský radní.

Kraj ušetří 300 milionů
Hejtmanka Ivana Stráská připomněla, že kraj uzavřel se společností GW Train Regio smlouvu na 15 let. „Za služby tohoto dopravce uhradíme 2,25 miliardy korun. Oproti předchozímu provozovateli, kterým byly České dráhy, díky tomu ušetříme 300 milionů," zdůraznila hejtmanka.S příchodem GW Train Regia na zmíněné regionální tratě se zároveň zvýší i rychlost cestování a tím pádem se zkrátí jízdní doba. „Pozitivně se to rovněž odrazí v rozvoji cestovního ruchu na Českokrumlovsku, Prachaticku a v jihočeské části Šumavy včetně propojení s bavorským dopravním systémem v Novém Údolí – Haidmühle," konstatovala Stráská.

Cestující si navíc budou moct vybrat z několika způsobů odbavení. Například si zakoupit jízdenku přímo ve vlaku v automatu - buď za hotovost, nebo pomocí platební karty či k tomu využít e-shop jizdenkagw.cz. Ve významných stanicích ji půjde pořídit i klasicky na přepážce.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Entroslav 

  Reagovat

   

  První pořádná kapacitní zkouška soupravy GWTR na trati ve směru CB - CK proběhne na Silvestra dopoledne. Uvidíme jestli stejné jako s ČD, nebo lepší, nebo horší. Takový první zkušební balónek toho dne to bude :-)

  Vloženo 8.12.2017 20:01:16

 • cestující 

  Reagovat

   

  Dojde také k omezení spojení, např. první vlak z Č.B. na Šumavu pojede o víkendu až v 8.10h. zdražení jízdného, cesta Tábor - Stožec a zpět nyní 179kč s ČD+GWTR 399kč a jako bonus ČD tyto vlaky nemají jako přípojné takže přestup nepočká.

  Vloženo 7.12.2017 19:36:09

 • lokomotíva 

  Reagovat

   

  Hošticé! Nezastavujém!

  Vloženo 7.12.2017 18:25:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace