• Koncert skupiny HrajeTo na Stezce korunami stromů

Úterý 14.8 19:00 - Lipno Nad Vltavou

Koncert, harmonikářské duo z Českého Krumlova, které doprovází ti nejlepší bubeníci.

Osecké tři body s Hlubokou zařídil kanonýr Jakub Říský

OSEK - Fotbalisté Oseku začali v sobotu 11. srpna novou sezonu krajského přeboru vítězně. Postaral se o to jediný muž, útočník Jakub Říský. Ten vsítil oba góly, díky kterým domácí porazili Hlubokou nad Vltavou 2:1 (1:1). Museli ale otáčet skóre, protože prohrávali od 14. minuty, kdy penaltu za faul ve vápně proměnil Kössl. Ale hned o tři minuty později vyhrál Říský souboj s hostujícím brankářem a hlavou vyrovnal. Těsně před přestávkou zachránila Osecké tyč po hlavičce Kössla. Po obrátce se hrálo spíše mezi vápny, bez šancí na obou stranách. Domácím nepomohla příliš ani půlhodinová přesilovka, když byl v 60. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Pavel Hájek. Rozhodnutí přišlo v 83. minutě, kdy Říský z vápna parádně napálil míč, který skončil v šibenici a znamenal zisk tří bodů. V nastavení ještě nevyužil situaci sám na brankáře osecký Hosnedl.