Kdy a kam

  • Velikonoční výstava - vernisáž

    Úterý 20.3 18:00 - Sezimovo Ústí, galerie Spektrum

    Tradiční ukázky velikonočních dekorací sezimáckých žen a jejich hostů. Vernisáž zahájí dětský folklorní soubor Dubínek. Výstava je přístupná do 25.3.2018.

  • Tomáš Klus - koncert

    Úterý 20.3 19:00 - České Budějovice, Café Klub Slavie

Zobrazit všechny události
 

Druhý ročník Královského maratonu přilákal ještě víc vytrvalců

PÍSEK - V sobotu 26. září uspořádala Jaroslava Králová se svou rodinou, příbuznými, známými, přáteli, kamarády a mnoha dobrovolníky 2. ročník Královského maratonu. Oproti loňským 241 nejen závodních, ale i rekreačních běžců a běžkyň z celé republiky se tentokrát v mnoha kategoriích postavilo na start tří tras 277 vytrvalců. Závodníci si mohli podle svých schopností vybrat čtvrtmaraton (10 km), který se logicky setkal s největším zájmem a na start se postavilo 115 běžců. Půlmaraton (20 km) zlákal 88 borců a na trať píseckého Královského maratonu (42,195 km) se vydalo oproti 29 loňských, tentokrát 73 statečných. Unikátní trasa se startem u Kamenného mostu vedla k Putimské bráně a dál podél řeky Otavy po nezpevněných cestách k Zátavskému mostu a zpět. Ti, kdo do Písku zavítali poprvé, žasli nad tím, že se pro běh dá skloubit historické centrum s kouzelnou přírodou na břehu zlatonosné řeky Otavy. Všichni, kteří se postavili na start, si zaslouží velké uznání, vítězům samozřejmě patří sláva. Velký respekt patří zakladatelce a ředitelce závodu v jedné osobě Jaroslavě Králové a všem dalším, které k pořádání této akce přizvala.

Krátké rozhovory s ředitelkou, vítězem maratonu a překvapivě druhým Petrem Hošnou z Čížové, si můžete přečíst ve středečních Píseckých postřezích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace