Kdy a kam

 • Příhody Maxipsa Fíka

  neděle 22.4 16:00 - Protivín - Dům kultury

  Čihoherní představení Divadla Krapet.

 • Taneční odpoledne s písničkou (netradiční)

  neděle 22.4 15:00 - Strakonice, Dům kultury

  Hudebně zábavný pořad multiinstrumentalisty a zpěváka Jiřího Helekala.

Zobrazit všechny události
 

Sobotní procházka milevským klášterem s Pavlem Břicháčkem

MILEVSKO - Procházky areálem milevského kláštera s archeologem Pavlem Břicháčkem jsou velmi oblíbené. Pokaždé se sejde početná skupina lidí, kteří mají chuť se vydat ve stopách dávné historie, popustit uzdu fantazii, představovat si, co tu kdysi stálo a co se odehrávalo - jak o tom napovídají archeologické i archivní nálezy. Pavel Břicháček je skvělým vypravěčem a chodící encyklopedií v jednom a vždycky přidá i nějakou novou zajímavost. Další sobotní vycházka milevským klášterem se uskuteční už zítra v rámci akcí, kterými se připomíná letošní výročí 830 let od založení kláštera v Milevsku.

 

Pavel Břicháček působí jako vedoucí oddělení záchranných archeologických výzkumů v Západočeském muzeu v Plzni a jako archeolog pracoval i v milevském klášteře.

V sobotu 14. října se zájemci o komentovanou prohlídku sejdou ve 14 hodin v areálu kláštera. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • mojmír 

  Reagovat

   

  No, tradičně poctivá a krásně sprostředkovaná naše historie. Příjdem, třeba nám to napoví, co jsme v Milevsku dnes zač. Třeba byli dříve lidé také "SMART".

  Vloženo 13.10.2017 20:51:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace