Kdy a kam

  • Výlov mlýnského rybníka a představení nové knihy J. Pixové Za osudy klapajících perliček

    sobota 23.9 - Hoslovice

    Od 10. do 16.00 hod. ukázky kuchyňské úpravy ryb, pečení chleba v původní peci (vč. ochutnávky). Řemeslný jarmark, tvořivé dílny pro děti, ukázky řemesel. Hudba: harmonikář a kapela Z Vršku. Během dne představení nové knihy J. Pixové Za osudy klapajících perliček (o osudech 16 mlýnů: např. v Hoslovicích, Česticích, pod Dobrší, ve Stachách atd.)

  • Sobotníci: Rozkvět Tábora v době Václava Soumara

    sobota 23.9 14:00 - Tábor - sraz na Žižkově náměstí

    Vlastivědná procházka pro zájemce o historii.

Zobrazit všechny události
 

Supermoto odstartovalo republikový šampionát na Hradišti

PÍSEK, HRADIŠTĚ - Supermoto je disciplína, která spojuje tři další - silniční závody, motocross a plochou dráhu. Mezi divácky nejatraktivnější vždy patří skluzy motocyklů v zatáčkách na asfaltové části tratě a desítky metrů dlouhé skoky na šotolině.

 

A to všechno nabízí hradišťský autodrom nad Pískem. Proto se zde v sobotu 2. května konal úvodní závod šestidílného seriálu mistrovství České republiky a v sobotu 23. srpna se sem všichni účastníci vrátí ke čtvrtému závodu. Jelo se ve čtyřech třídách a sedmi kategoriích: S4 - Quad (čtyřkolky), S3 - MX Cup, Veteran Cup 40 + 35, S2 a nejprestižnější třída S1. Na startovní rošt se postavila šedesátka jezdců, která přítomným divákům připravila zajímavou a mnohdy dramatickou podívanou.

Z píseckých jezdců se jako jediný představil Vladimír Bouška ve čtyřkolkách, ale vůbec se mu nedařilo. Ze startovního pole pěti jezdců skončil až na samém chvostu celkového pořadí.

Václav Kozma

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace