Kdy a kam

 • Cestujeme

  středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

  Gruzie - vyprávět bude Ing. Ivan Kubát.

 • Společný koncert

  středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

  Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

Zobrazit všechny události
 

Výměna fotbalové soutěže mezi Táborskem a Pískem? Oba kluby říkají ne

JIŽNÍ ČECHY - Ve fotbalovém zákulisí se šušká o tom, že druholigový fotbalový klub MAS Táborsko si vymění soutěž s třetiligovým Pískem. Spekulace umocnil odchod dlouholetého výkonného ředitele Táborska Tomáše Samce do plzeňské Viktorie, taky odchody některých hráčů z Táborska. Naposledy chorvatského záložníka Matěje Mršiče do Dynama. Klub přišel před časem o svou ústřední postavu - majitele Jiřího Smrže, a od té doby všichni čekají, jak se s tím vypořádá.

Proti úvahám o výměně soutěže naopak stojí zpráva, že Táborsko právě získalo licenci na provozování fotbalové akademie FAČR - Sportovního střediska mládeže. A také rozjednané smlouvy s městem Tábor, které poskytlo 10 milionů korun na další etapu úpravy stadionu v Kvapilově ulici na druholigové parametry. Jenže tribuna na straně k Jordánu, která tu měla za tyto peníze stát, se stále odkládá - FK Tábor, který je vlastníkem areálu, požádal táborské zastupitelstvo o další odklad termínu pro dokončení a vyúčtování dotace. Zastupitelstvo 25. června souhlasilo. 

Deset milionů od města mělo být na stadionu prostavěno už k 30. dubnu, město souhlasilo s posunem na 30. červenec. Nyní přišla od klubu další žádost, aby byl termín posunut až na 30. listopad. Vyrojily se tak nejen pochybnosti, zda fotbalisté nečekají na příhodnější radniční složení po říjnových volbách, které třeba přidá další peníze a nějak se vyřeší stavba i prostředky na provoz, ale nahrálo to i fámám, které se začaly šířit - totiž, že Tábor vlastně nechce hrát druhou ligu. 

Oslovili jsme proto přímo zástupce obou klubů, jak FC MAS Táborsko, tak FC Písek. Nový ředitel Táborska Josef Holub na dotaz, zda Tábor neuvažuje o výměně za třetí ligu, zareagoval: "Ne, to vůbec nepřipadá v úvahu. My jsme dostali k 6. červnu od Fotbalové akademie ČR přiděleno provozování Sportovního centra mládeže a to je určeno pouze pro profikluby. Kdybychom byli v ČFL, nesplňovali bychom podmínky. Od 1. července SCM pro hráče od 16 do 20 let rozjíždíme, přijali jsme licencované trenéry. Dostali jsme se tím mezi fotbalovou elitu - z 52 center jich FAČR vybrala 21 a my jsme mezi nimi."

O tom, že kromě regionální fotbalové akademie a klubové akademie Dynama pro talentované hráče má vzniknout ještě jedna fotbalová akademie v severní části Jihočeského kraje, se mluvilo i na červnovém krajském zastupitelstvu. Zaznělo, že FC MAS Táborsko žádá pro svou akademii o podporu kraje ve výši 1,75 milionu korun. Josef Holub to potvrdil a doufá, že zářijové krajské zastupitelstvo tuto částku schválí, tak jako v červnu přispělo třemi miliony fotbalové akademii budějovického Dynama. 

Dynamo se chce zaměřit na výchovu fotbalistů od 5 do 13 let, na 14 a 15 leté talenty se zaměřuje regionální fotbalová akademie a Táborsko by soustřeďovalo talenty od 16 do 20 let. 

Josef Holub se vyjádřil i k posunu termínu pro dokončení tribuny na stadionu v Kvapilově ulici. Nová část tribuny má být zastřešená a nabídnout 480 míst. "Jde hlavně o to, že momentálně na trhu chybí polykarbonáty, které jsou na zastřešení potřeba. Protože jich je málo, ceny vyletěly nahoru a my doufáme, že po letní sezoně bychom mohli celou akci pořídit levněji," řekl Holub. 

Tak jako řeči o výměně soutěže mezi Táborskem a Pískem důrazně odmítl Josef Holub, reaguje i místopředseda výkonného výboru FC Písek Jaroslav Hrdlička: "Slyším to poprvé a myslím, že něco takového ani není podle regulí FAČR možné." 

Písek skončil v uplynulé sezoně v ČFL na osmém místě a Táborsko ve FNL čtrnácté. 

 

 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • david 

  Reagovat

   

  Pochopil bych takovýhle spekulativní článek někdy před měsícem, ale ne teď, když druhá liga začíná příští víkend. Teď přece musí být každému jasné, že je taková výměna neproveditelná a je to nesmysl. Asi je okurková sezóna a není o čem psát..

  Vloženo 12.7.2018 09:31:35

  • Dan 

   Reagovat

    

   No něco se muselo mlít když se ty informace rozšířily. Docela jsem si to se zájmem přečet, nevěděl jsem ty věci kolem tribuny ani akademie mládeže. Tak doufám, že druhá liga v Táboře bude a nejraději někdy v budoucnu první. Hrajou ji města jako Tábor jen tomu musí přát radnice.

   Vloženo 12.7.2018 18:35:43

   • Petr 

    Reagovat

     

    Jaká města jako Tábor hrajou první ligu ?

    Vloženo 13.7.2018 09:51:59

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Asi Příbram ne? Taky Opava nebo Karviná nejsou krajský města, ale okresní. Mladá Boleslav to samý.

     Vloženo 13.7.2018 09:54:57

     • Výborně 

      Reagovat

       

      Se odborníku podívej jaké firmy působí v městech která uvádíš a podporují tamní fotbal. Co je v Táboře? Hovnocucař je na Žižkově, ve svíčkách Vám už svět utekl leda že byste dělali voskové na hřbitovy. O Madetě ani nemluvím. Další kulišárna je ta Vaše akademie resp. další nenažrané ruce natažené k penězům daňového poplatníka. Podporu si zaslouží maximálně Dynamo jakožto největší a nejslavnější jihočeský klub a pak by měl kraj podporovat pouze malé oddíly, aby Vám mohly talenty připravovat. Tribuna pro 480 diváků? To je vtip, mělo snad být 4800 ne? Na tohle Vám stačí pár prken, hřebíků a IPA.

      Vloženo 17.7.2018 12:18:30

 • Tony 

  Reagovat

   

  Ale jak když to nepovolují regule?

  Vloženo 11.7.2018 14:36:25

  • Bafunař 

   Reagovat

    

   Lze obejit spojenim klubu fc piseckotaborsko, a hrat v pisku II.ligu, zde III. a jde to

   Vloženo 11.7.2018 15:29:14

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Takhle jednoduché to není. Ta informace je tzv. "kachna". A co lidí se chytlo...

    Vloženo 11.7.2018 15:40:09

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takže mezi řádky čtu< že výměna je jistá.

  Vloženo 11.7.2018 14:28:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace