Kdy a kam

  • O barevném sněhulákovi

    pondělí 18.12 17:00 - Soběslav, Kulturní dům

    Loutková pohádka v podání loutkářského souboru Kašpárek ze Soběslavi přinese zimní atmosféru.

  • Veřejná prezentace výsledků 1. architektonického workshopu ve Veselí nad Lužnicí

    pondělí 18.12 18:00 - Veselí nad Lužnicí - kulturní dům

    Téma: veřejný prostor a koncepce rozvoje města.

Zobrazit všechny události
 

Poděbradova ulice je otevřena

STRAKONICE – Ulice Krále Jiřího z Poděbrad je průjezdná. Skončila několikaměsíční uzavírka kvůli generální rekonstrukci. Sice není ještě zcela hotovo, chybí dodělat části chodníků, ale obyvatelé této lokality už mohou jezdit po novém asfaltovém koberci a už je nebude obtěžovat hluk strojů nebo štvát zablácené boty při procházením stavbou.

Rekonstrukce si vyžádala 16 milionů korun. Místostarosta Rudolf Oberfalcer podotkl, že v opravách ulic se bude pokračovat. Rozjetá je rekonstrukce Švandovy ulice, v příštím roce by se město chtělo pustit do ulice Šmidingerovy.

Přímo v Poděbradově ulici se ve středu 6. prosince před polednem symbolicky přestřihla páska. Ještě předtím tudy několikrát projel čistící vůz. Pásku přestřihli všichni tři pánové z vedení města – starosta Břetislav Hrdlička, místostarostové Josef Štrébl a Rudolf Oberfalcer, a za zhotovitele Petr Čechal, ředitel společnosti Robstav pro závod Písek.  

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace