pondělí 18.12 17:00 - Soběslav, Kulturní dům

Loutková pohádka v podání loutkářského souboru Kašpárek ze Soběslavi přinese zimní atmosféru.

• Veřejná prezentace výsledků 1. architektonického workshopu ve Veselí nad Lužnicí

pondělí 18.12 18:00 - Veselí nad Lužnicí - kulturní dům

Téma: veřejný prostor a koncepce rozvoje města.

Povinná výhra nad Pelhřimovem trenérům radost neudělala

Kapitán Tábora Jakub Matušík se tlačí před branku Pelhřimova. Proti neoblíbenému soupeři z Vysočiny se při výhře 5:2 podílel na třech brankách (1+2). , Autor: Josef Janda

Kapitán Tábora Jakub Matušík se tlačí před branku Pelhřimova. Proti neoblíbenému soupeři z Vysočiny se při výhře 5:2 podílel na třech brankách (1+2).     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Na papíře jasná záležitost, fanoušci kohoutů možná čekali velkou mikulášskou gólovou nadílku. Ve středu večer totiž dorazil na druholigový táborský led poslední celek Pelhřimova, navíc mužstvo s nejhorší defenzivou ligy. Domácí výsledek dlouho bezpečně kontrolovali a ve třetí třetině zvýšili dokonce na čtyřbrankový rozdíl. Hra měla ovšem k zodpovědnosti daleko a skvěle chytajícího Davida Nováka zachránila i dvakrát tyč.

Pak už se přece jen soupeř dvakrát prosadil a definitivně musel všechny uklidnit Urbanec až v poslední minutě – 5:2. „Co jsme nakonec na ledě předvedli, předčilo naše nejhorší očekávání,“ zhodnotil bídný herní projev hlavní trenér Tábora Tomáš Matušík.

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2), branky a nahrávky: 5. Matušík (Heřman, Kachyňa), 18. Heřman (Matušík, Blažek), 29. Blažek (Matušík), 45. Havran (K. Černý, Pechánek), 60. Urbanec (Havran) – 48. Hadrava (F. Kasalý), 57. Port (Kohút, Čermák), rozhodčí Micka – J. Mertl, Samuel, vyloučení 5:4, navíc Vysloužil (Pelhřimov) 5 + OK, využití 1:1, 812 diváků.

Tábor: D. Novák (M. Novák) – Kachyňa, Havran, K. Černý, T. Černý, Dvořák, Duben, Raiterman – Blažek, Matušík, Heřman (41. Jelínek) – Seidl, Pechánek, Urbanec – Březina, Kadilák, Škrdleta.

Pelhřimov: Šoustal (Urban) – D. Kasalý, Kalenda, Port, Pospíchal, Kohút, Linhart, Rudy – Vysloužil, Votápek, Kopic, Hadrava, F. Kasalý, Čermák, Kaminski, Šulák, Oščádal, Vrátný.

Trenér Matušík byl z přístupu hlavně ve třetí třetině značně otřesený. „Když vezmu utkání jako celek, bylo to herně strašně špatný. V pátek před zápasem s Pískem budu mít k mužstvu důraznou řeč. Hráli jsme strašně lehkovážně. Mrzí nás herní projev a přístup většiny hráčů,“ hledal těžko slova trenér Tomáš Matušík.

Hráčem utkání byl v domácím dresu vyhlášen útočník Jan Březina. „Sice jsme měli jasně vyhrát, ale dlouhodobě se nám na Pelhřimov nedaří. Vždycky proti němu hrajeme těžké zápasy. Ve třetí třetině jsme přistoupili ke hře hodně laxně. Dokonce bych řekl, že jsme šli o sto procent dolů. Hlavně v pohybu,“ řekl po zápase Březina. Se spoluhráči už vyhlíží další bitvu v Písku, kterou odehrají kohouti v sobotu večer. „Písek nám sice ještě letos nedal ve dvou utkáních ani gól, na to ale nemůžeme brát zřetel. Očekávám zase těžký zápas, který začíná od nuly. V pátek potrénujeme a věřím, že v Písku předvedeme takový hokej, jako jsme odehráli proti Pelhřimovu v prvních dvou třetinách. Musíme se vyvarovat výpadku ze závěru utkání,“ plánuje hráč utkání Jan Březina.