Kdy a kam

 • Cestou příběhu - vypravěčské představení

  sobota 25.2 18:00 - České Budějovice, Jihočeské divadlo - Studiová scéna Na Půdě

  Chorvatská vypravěčka T. Gašparović zve do světa příběhů a seznámí nás se základními principy storytellingu. Ten nás zavede ke kořenům, je znovuzrozením starého způsobu, jakým byly příběhy předávány v minulosti, nese v sobě sílu srdečnosti, intimity, představivosti a podporuje vědomí sounáležitosti a společenství.

 • Masopustní veselice

  sobota 25.2 14:00 - Restaurant Eggenberg, Český Krumlov

  Tradiční lidová veselice se zabijačkovými hody. Program: od 14.00 - Masopustní průvod v čele s Doudlebskou koledou (koleda projde od městského divadla celým městem až do pivovaru Eggenberg, kde bude od 16.00 hod. pokračovat program v pivovarské restauraci) Od 17.00 - vystoupí českokrumlovská kapela Nakřáplý šišky.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Hlasování - Miss čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám nejvíce líbí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Měly by se zakázat cirkusy?

V Táboře hostuje v těchto dnech cirkus Metropol, který předvádí i drezuru několika druhů divokých zvířat. Během víkendu přelepili ochránci zvířat poutače na program cirkusových vystoupení oznámením, že představení se ruší z důvodu týrání zvířat. Jak se na cirkusy díváte vy? Chodíte do cirkusu? Vadí vám drezura zvířat? Myslíte si, že zvířata v cirkusech strádají, nebo naopak, že je o ně dobře postaráno? Vadil by vám zákaz vystupování cvičených divokých zvířat v cirkusech? Jak se díváte na samotný čin přelepení reklamních cirkusových poutačů? Můžete odpovědět v anketě nebo nám připsat svůj názor do rubriky Diskuse.

 
 
 
 
 
 
 

Anketa Alej roku 2016 zná své vítěze. V jižních Čechách je to kaštanová alej v Českých Velenicích

Kaštanová alej v Českých Velenicích.

Kaštanová alej v Českých Velenicích.

JIŽNÍ ČECHY - Šestý ročník ankety Alej roku už zná své vítěze. Na první místě v rámci celé České republiky se umístila alej Kaštanka v Královéhradeckém kraji. V Jihočeském kraji získala první místo také kaštanová alej, tentokrát ta v Českých Velenicích.

Anketu Alej roku vyhlašuje vždy na podzim spolek Arnika, hlasuje se pak od listopadu do konce roku. Letos jde již o šestý ročník  soutěže a od roku 2011 se v ní představily více než dvě stovky alejí z celé České republiky. Nominovat je možné jakékoliv stromořadí. Přihlásit alej do ankety je snadné a stačí k tomu pořídit alespoň jednu fotografii aleje a případně připojit příběh, jenž se s alejí či nominací pojí, a poslat spolku Arnika.

Za jižní Čechy bylo letos nominováno sedm alejí, nejvíce hlasů získala kaštanová alej v Českých Velenicích, potom alej U svatého Jana v Květově a ořešáková alej mezi obcemi Slavonice a Vlastkovec.  Velenická alej je tvořená především jírovcem maďalem a částečně také lípou malolistou. Kaštanový list je dokonce ve znaku města.

Jak je existence alejí v této době křehká a nejistá dokládá i fakt, že celkové vítězce z Královéhradeckého kraje aktuálně hrozí vykácení kvůli stavbě železnice.

Diskuse k článku - 1 příspěvek

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Arnika...špína

  Vloženo 10.1.2017 16:19:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace