Kdy a kam

 • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

  Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

  Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

 • Čochtan vypravuje

  Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Anketa Alej roku 2016 zná své vítěze. V jižních Čechách je to kaštanová alej v Českých Velenicích

Kaštanová alej v Českých Velenicích.

Kaštanová alej v Českých Velenicích.

JIŽNÍ ČECHY - Šestý ročník ankety Alej roku už zná své vítěze. Na první místě v rámci celé České republiky se umístila alej Kaštanka v Královéhradeckém kraji. V Jihočeském kraji získala první místo také kaštanová alej, tentokrát ta v Českých Velenicích.

Anketu Alej roku vyhlašuje vždy na podzim spolek Arnika, hlasuje se pak od listopadu do konce roku. Letos jde již o šestý ročník  soutěže a od roku 2011 se v ní představily více než dvě stovky alejí z celé České republiky. Nominovat je možné jakékoliv stromořadí. Přihlásit alej do ankety je snadné a stačí k tomu pořídit alespoň jednu fotografii aleje a případně připojit příběh, jenž se s alejí či nominací pojí, a poslat spolku Arnika.

Za jižní Čechy bylo letos nominováno sedm alejí, nejvíce hlasů získala kaštanová alej v Českých Velenicích, potom alej U svatého Jana v Květově a ořešáková alej mezi obcemi Slavonice a Vlastkovec.  Velenická alej je tvořená především jírovcem maďalem a částečně také lípou malolistou. Kaštanový list je dokonce ve znaku města.

Jak je existence alejí v této době křehká a nejistá dokládá i fakt, že celkové vítězce z Královéhradeckého kraje aktuálně hrozí vykácení kvůli stavbě železnice.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Arnika...špína

  Vloženo 10.1.2017 16:19:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace