Kdy a kam

  • Letní kino: Fakjů pane učiteli 2

    Úterý 14.8 - Milevsko - amfiteátr Domu kultury

    Začátek po setmění, v cca 20.30 hod.

  • Koncert skupiny HrajeTo na Stezce korunami stromů

    Úterý 14.8 19:00 - Lipno Nad Vltavou

    Koncert, harmonikářské duo z Českého Krumlova, které doprovází ti nejlepší bubeníci.

Zobrazit všechny události
 

Červenec na Prachaticku objektivem portálu Jižní Čechy Teď. Byli jste tam taky?

PRACHATICKO – Co přinesl červenec letošního roku na Prachaticku a kde všude jsme byli s fotoaparátem? Bylo toho hodně. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější fotografie z fotoreportáží, které najdete v archivu našeho portálu v sekci Prachaticko.

 

Fotili jsme v prachatickém bazénu, který prochází rekonstrukcí. Byli jsme na Kratochvíli na tančírně i na soutěži hasičských veteránů v Budilově. Vyfotili jsme i koncert Bena Cristovao na prachatickém náměstí na závěr triatlonových závodů Xterra.

Na Kratochvíli jsme byli i pro záběry z mimořádně povedené nové hry netolického souboru Tyl nazvané Darmošlapky. V Podolí u Prachatic jsme navštívili dětský den, který připravili zdejší hasiči. Ukázali jsme vám taky, jak to umí vimperští dřevosochaři s motorovou pilou a na Husových oslavách v Husinci jsme zachytili, jak herec Vladimír Javorský čte Husovy dopisy z vězení.

A tím to nekončí – v našich archivech najdete i křest nové knihy o převaděčích na Šumavě, jak v Prachatickém muzeu vyráběly děti terče, jak se peklo ve Volarech i v Lenoře, jednu z pohádek Křikuletu a také stožecké staročeské hry. A nakonec i Jana Potměšila na Vimperském frňáku, pohádku ve vimperském parku a fotoreportáž z Volarského sekáče.

Byli jste tam taky? Třeba se na některé z fotek najdete.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace