Kdy a kam

 • Jiří Hájíček: Dešťová hůl - autorské čtení + diskuse

  Úterý 24.1 19:00 - Tábor - Baobab&Dílna, Pražská 157

  Setkání s autorem románů z prostředí jihočeského venkova. Čtení z novinky Dešťová hůl a diskuse, proč získal ocenění Kniha roku Lidových novin.

 • Dva: Andrej Rády a Alena Pintýřová - vernisáž výstavy

  Úterý 24.1 17:00 - Sladovna, Písek

  Obrazy, olejomalby a batikované obrazy.

Zobrazit všechny události
 

Kam dnes na lyže? Monitorujeme situaci ve skiareálech - Na horách idyla

Nový Snowpark už využívají první lyžaři. , Autor: Lipnoservis

Nový Snowpark už využívají první lyžaři.     Autor: Lipnoservis

AKTUALIZOVÁNO - 18.1.2017 11:32

JIŽNÍ ČECHY – Zimní radovánky jsou v plném proudu. Pracovníci lyžařských středisek se nezastaví a provoz jede všude na plné obrátky. Taky se není co divit. Po několika, na sníh hodně hubených minulých letech je třeba letošní sněhovou nadílku pořádně využít. Počasí opravdu dělá vyznavačům zimních sportů, na rozdíl od silničářů a řidičů, letos jen a jen radost. A hlavní nápor lyžařská střediska ještě teprve čeká. To až začnou na přelomu ledna a února jarní prázdniny. Radost dělá počasí také příznivcům bílé stopy. Běžecké tratě, které provozovatelé v minulých letech jen horko těžko dostávali do provozuschopného stavu jsou v současné době v plné permanenci a denně přibývají další a další protažené kilometry. A meteorologové slibují, že ráz počasí se nezmění. Takže co více si přát. Jak to vypadá v lyžařských střediscích aktuálně?

Skiareál Lipno – v provozu

jezdovky skiareálu na břehu Lipenského jezera pokrývá v současnosti skoro metrová sněhová pokrývka. Pravá dokonalost. V provozu jsou všechny sjezdovky, které se každý den upravují. Otevřená už je i skicrossová trať, která byla navržena týmem olympijské vítězky Evy Samkové. Na snowboardisty a freestyle lyžaře čeká také Snowpark, který je už také v plném provozu jak část pro začátečníky tak pro ty pokročilejší. Také ti, kdo si chtějí změřit svoje síly na trati v brankách, mají možnost. Otevřena je jak měřená, tak neměřená slalomová trať. Aktuálně se lyžuje na více než jedenácti kilometrech sjezdových tratí každý den od 8.30 do 16.00 hodin a také večer od 18.00 do 21.00 hodin. Běžkařům se otevřelo deset kilometrů upravené stopy na červené trase. Nástupní místo je nad fotbalovým hřištěm v Lipně nad Vltavou. Tady také vyznavači běžek mohou využít bezplatné parkoviště až pro 100 aut.

Pro návštěvníky, je o nadcházejícím víkendu přichystáno opravdu nepřeberné množství různých akcí. Dětské návštěvníky v sobotu 21. ledna určitě potěší velbloud Šajtan a jeho kamarád lamák Otík. Děti je mohou od desíti hodin potkat u Stezky korunami stromů a odpoledne se oba přesunou dolů do Foxparku, kde budou malé návštěvníky bavit společně s lišákem Foxem. Na své si přijdou také vyznavači freestylu. V sobotu na Lipno zavítá série Just Ride! Winter 2017. Testování snowboard a freeski vybavení různých značek, malý contest, který proběhne přímo pod Foxparkem. Ve Snowparku bude pro zájemce zdarma snowboiardový coaching a testovací ježdění. Celá akce začíná také v deset dopoledne. A ve stejný čas a den také probíhá další ze dnů Lipno bez bariér.

Skiareál Hochficht - v provozu

I na této straně Šumavy jede samozřejmě sezona na plné obrátky. Napadlo přes půl mertu prašanu a na sjezdovkách tak leží 135 až 170 cm sněhu. V provozu jsou samozřejmě všechny sjezdovky, takže v současnosti se lyžuje na jedenadvaceti kilometrech pewrfektně upravených sjezdových tratí. O dopravu se starají všechny lanovky a vleky, kterými tento skiareál disponuje, takže ve všední dny je lyžování absolutně bez front a nějakého čekání. Prostě paráda. Areál je v provozu každý den v době 8.30 – 16.00 hodin a večer ve středu a v pátek od 17.00 do 20.30 hodin. Běžkaři mají v tomto koutu Šumavy hotový ráj. Na Schönebenu je pro vyznavače bílé stopy upraveno 135 kilometrů běžeckých stop jak pro klasický styl, tak pro bruslení. Nástupní místa Schöneben, Grünwald, Hochficht napravo u dolní stanice hlavní lanovky. Vstup je placený (4 Eura/den), v ceně je parkování a vyhřátá šatna na převlékání. 

Skiareál Sternstein - v provozu

I v tomto hornorakouském lyžařském středisku je to perfektní. Sněhová pokrývka je mezi 60 a 100 centimetry, v provozu jsou všechny lanovky a vleky a samozřejmě také všechny sjezdovky a dětský park Elefuntasia, s česky hovořícími instruktory, kteří ty nejmenší provedou bezpečně prvními krůčky na lyžích. I tady jsou čekací doby minimální a ve všední dny nemusíte čekat vůbec. Ze sjezdovky můžete rovnou na lanovku. Lyžuje se každý den v době od 08.30 do 16.15 hodin. Za zmínku stojí sleva 1+1, kterou tento skiareál nabízí. Prozatím platí vždy od pondělí do čtvrtka. Jedna osoba platí a druhá, která přijela s ní lyžuje zadarmo. Stačí, když na pokladně předložíte kapesního turistického průvodce Grenzgenial a máte slevu 27 euro v kapse. Navíc průvodce Grenzgenial, jehož cena je 200 Kč, obsahuje řadu dalších slev. Takže vložené peníze se bohatě vrátí. Běžně jej zakoupíte v informačních centrech na Lipensku. Poslední možnost k zakoupení při cestě na Sternstein je benzinka Armex Oil u hraničního přechodu Studánky.

Pro běžkaře je upraven osmikilometrový okruh na Sternsteinlope.  

Skiareál Monínec - v provozu

Skvělé podmínky panují také ve skiareálu pod Javorovou skálou. Sjezdovky pokrývá 110 cm sněhu, v provozu jsou všechna přepravní zařízení. Skiareál je v provozu každý den od 9.00 do 16.00 hodin a každý večer od 18.00 do 21.00 hodin. I tady si můžete užívat zimní pohádku bez front a dlouhého čekání.

Běžkaři mohou využít trasy na Borotínsku. V pátek 13 ledna se trasy upravovaly jak rolbou a skůtrem, tak traktorem se zařízením na úpravu stop. Úseky upravované rolbou jsou vhodné i k bruslení. Nejvýhodnější je do stopy vyrazit z Libenic, kde je i upravené parkoviště.

HRAJEME O SKIPASY

Stejně jako každý rok hrajeme o skipasy do jednotlivých skiareálů. Jezděte celý den zdarma se skipasem od nás. Soutěž je v plném proudu. Jak hlasovat, soutěžní otázku a další pokyny se dozvíte v sekci SOUTĚŽE anebo ZDE.

Diskuse k článku - 6 příspěvků

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Tomáš mareš 

  Reagovat

   

  A co Horní Kouty u Mladé Vožice
  Ude jsou lyžařské podminky naprosto ideální

  Vloženo 13.1.2017 10:09:25

 • Tomáš mareš 

  Reagovat

   

  A co Horní Kouty u Mladé Vožice
  Ude jsou lyžařské podminky naprosto ideální

  Vloženo 13.1.2017 10:07:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Blbosti

  Vloženo 28.12.2016 17:47:33

 • lyžař 

  Reagovat

   

  A co Kubova Huť,Vltavice a Kvilda tam nemají lyžařské vleky!!!

  Vloženo 27.12.2016 09:53:45

 • jan 

  Reagovat

   

  Zítra má být 10 st. nad nulou, sníh taje, podmínky pro lyžaře jsou bohužel v ČR poslední roky špatné.

  Vloženo 25.12.2016 08:51:38

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace