Kdy a kam

  • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

    Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

    Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

  • Čochtan vypravuje

    Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

Mrazivé počasí přidělává práci i vodohospodářům

JIŽNÍ ČECHY - Mrazivé počasí zaměstnalo vodohospodáře na jihu Čech. Například jen o víkendu a v pondělí byly v krajském městě 4 poruchy. Dvě v ulicích Bezdrevská a Emy Destinové, v blízkosti základních škol, zvládli vodohospodáři opravit už o víkendu. V pondělí opravovali poruchu na vodovodní přípojce v ulici J. Dietricha v Mladém a vodovodním řadu v křižovatce ulic Žerotínova a Libničská.

„V Táboře byly ve stejném období také 4 poruchy. Dvě z toho na Budějovické ulici. V neděli bylo bez dodávek pitné vody po dobu šesti hodin 28 domů, dnes je jich 14. Dá se předpokládat, že obě poruchy spolu souvisejí,“ říká provozní ředitel společnosti ČEVAK  Lubor Tomanec. Na místo byla přistavena cisterna s pitnou vodou. „Práce na opravách ztěžuje mrazivé počasí,“ doplňuje Lubor Tomanec.

V Táboře vodohospodáři řeší také poruchu vodovodního řadu v ulici kpt. Jaroše a na Čekanické. O víkendu nahlásili lidé celkem 7 zamrzlých vodoměrů. „Doporučujeme pečlivě uzavřít sklepní okna a vodoměrné šachty a zařízení obalit nepromrzajícím materiálem,“ radí mluvčí vodohospodářů Jitka Kramářová. Pokud vodoměr přece jen zamrzne, lidé by se jej neměli snažit rozehřát otevřeným ohněm. Žár totiž poškodí plastové části vodoměru a zařízení po takovém zásahu většinou stejně nefunguje. Aby byla vzniklá škoda co nejmenší, je lepší, když se zákazníci co nejdříve obrátí na nejbližší povozní středisko vodohospodářů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace