Kdy a kam

  • Po stopách Rožmberků

    pondělí 23.7 19:00 - Třeboň, Masarykovo náměstí

    Kostýmovaná prohlídka městem, začátek u kašny na Masarykově náměstí.

  • Loutkové pohádky Boďi Jaroměř

    pondělí 23.7 - Protivín, Dům kultury

    Kašpárek na skalním hradu – od 10.00 hod., O Zubejdě Solimánské – od 15.00 hod.

Zobrazit všechny události
 

Na Husovy oslavy dorazí i Jaroslav Uhlíř a Vladimír Javorský

HUSINEC – V Husinci u Prachatic se o nastávajících svátečních dnech uskuteční další ročník místních tradičních Husových oslav. Doprovodí je také tradičně hudební festival Husfest. Na festivalu letos vystoupí například TH!S s Vojtou Kotkem nebo Petr Spálený či Pavel Dobeš.

Husovy oslavy a doprovodný festival Husfest letos zvou na zvučná jména. Kromě už zmíněných je v programu také vystoupení Olympicu, Iva Jahelky nebo Maxim Turbulenc. Husfest se uskuteční v areálu místního Slavoje dnes 4. července a ve čtvrtek 5. července. Dnes začne jeho program v 18 hodin a zítra ve 14:30.

Husovy oslavy zahájí ve čtvrtek v jednadvacet hodin tradiční lampiónový průvod s pietní vzpomínkou na Jana Hus. A známý herec Vladimír Javorský pak bude v Centru Mistra Jana Husa od 21:45 číst Husovy dopisy z Kostnice. Vladimír Javorský hrál v řadě filmů a také v zatím posledním snímku o Janu Husovi, který dokončil v roce 2015 režisér Jiří Svoboda. Vladimír Javorský v něm ztvárnil postavu českého krále Václava IV.

Páteční program v centru obce 6. července zahájí Úhlavanka v devět hodin. O hodinu později pak začne v místní modlitebně Církve Bratrské tradiční ekumenická bohoslužba. V celodenním programu vystoupí také ve 14:30 známý skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř. Jinak v Centru Mistra Jana Husa budou pro děti připraveny dětské atrakce a v pátek se budou na náměstí také konat celodenní trhy.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace