Kdy a kam

  • Po stopách Rožmberků

    pondělí 23.7 19:00 - Třeboň, Masarykovo náměstí

    Kostýmovaná prohlídka městem, začátek u kašny na Masarykově náměstí.

  • Loutkové pohádky Boďi Jaroměř

    pondělí 23.7 - Protivín, Dům kultury

    Kašpárek na skalním hradu – od 10.00 hod., O Zubejdě Solimánské – od 15.00 hod.

Zobrazit všechny události
 

Na úpatí Boubína se v sobotu slaví den pralesa i Zlatá stezka

ŠUMAVA/IDINA PILA – Informační středisko správy národního parku na Idině Pile na Volarsku, bude v sobotu 14. července hostit celodenní oslavu. Ta má připomenout vyhlášení boubínského pralesa rezervací, vznik Chráněné krajinné oblasti Šumava a také představit rozšíření turistických tras kopírujících středověkou Zlatou stezku.

 

Oslavu, jejíž program je naplánován od desíti do šestnácti hodin, připravila Jihočeská centrála cestovního ruchu se správou parku. Uskuteční se v informačním středisku, které leží na úpatí jedné z nejkrásnějších a nejznámějších šumavských hor – Boubína. Připomene přitom 160 let od vyhlášení místní rezervace a 55 let od vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Šumava.

 

Především má ale oslava představit projekt v hodnotě patnácti milionů korun, který rozšířil turistické trasy kopírující Zlatou steku. Ta ve středověku původně vedla pouze do Prachatic a později vznikla i vimperská větev a nakonec císař Karel IV. založil i její větev vedoucí do Kašperských hor. V rámci projektu bylo na Šumavě vyznačeno přes 630 kilometrů turistických tras, které kopírují hlavní větve Zlaté stezky, ale vedou i po propojovacích a přiváděcích trasách, které ke stezce patřily.

 

Celodenní program na Idině Pile zahrnuje širokou paletu aktivit. Připraveny tu budou soutěže i kvízy, hry a tvoření, křest společného kalendáře šumavského a bavorského národního parku nebo skákací hrad, malování na obličej a pohádka. Zájemci také budou moct vyrazit na Boubín kolem Boubínského jezírka s průvodcem nebo si poslechnout hudební doprovod oslavy a chybět také nebude občerstvení. Z nedaleké Lenory sem přes Zátoň bude jezdit kyvadlová autobusová odprava zdarma s prvním odjezdem v 9:30 a pak vždy po hodině.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace