Kdy a kam

  • Letní kino: Fakjů pane učiteli 2

    Úterý 14.8 - Milevsko - amfiteátr Domu kultury

    Začátek po setmění, v cca 20.30 hod.

  • Koncert skupiny HrajeTo na Stezce korunami stromů

    Úterý 14.8 19:00 - Lipno Nad Vltavou

    Koncert, harmonikářské duo z Českého Krumlova, které doprovází ti nejlepší bubeníci.

Zobrazit všechny události
 

Na Winterbergu zpátky do středověku

VIMPERK – Areál bývalého letního kina ve Vimperku v podzámčí hostil v sobotu už osmý ročník oblíbené a hojně navštěvované akce připomínající to dobré ze středověku – bitvu na Winterbergu. Program táhnoucí se od oběda do půlnoci připravil tradičně místní spolek historického šermu Artego se zhruba deseti skupinami, které se zabývají historickým šermem, tancem nebo divadlem.

 

Z bohatého programu jsme se pro vás podívali s objektivem na turnaj v šermu na hlavní ploše a také na skotské tance v podání čtyřčlenného Srdcového esa. Program myslel i na děti a pro ty byla mimo jiné připravena pohádka divadla Navětvi podle známého příběhu o Bajajovi. Velkou pozornost publika si získal také sokolník.

A v areálu bylo možné si spoustu věcí vyzkoušet – třeba práskání bičem, lukostřelbu, tance s obručí, točení tyčí s loučemi a nechyběly třeba ani ukázky řemesel a stánky s řemeslnými výrobky i hračkami. A kdo se prošel horní částí areálu, viděl, jak vypadal skutečný středověký život.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace